Трускавець працює над отриманням статусу державного курорту

Трускавець готуватиме подання до Верховної Ради України для отримання статусу державного курорту, – про це повідомили у Трускавецькій міській раді.

Напередодні влада Трускавця, разом з депутатами, здійснили робочий візит у місто Хмільник, яке має статус державного курорту вже кілька років.

Трускавецька делегація зустрілась з представниками влади курорту Хмільник, які розповіли про наявні плюси та мінуси при набутті Статусу. Окремо обговорили юридичні складові процедури та економічні фактори, які впливатимуть на розвиток міста.

Міський голова Трускавця Андрій Кульчинсьуий зазначив, що керівництво Хмільника не бачить особливих привілеїв у питаннях фінансів.

«Що стосується фінансової складової, то питання не просуваються вище рівня профільних міністерств, у цьому напрямку в Хмільнику не бачать позитиву. Але є великий плюс в тому, що Статус допоміг їм захистити курорт від відкриття кар’єру неподалік. Таким чином, хоч формально, та все ж привілеї зберігаються, і думаю, при належному лобізмі на рівні держави чи області можна отримати додаткове фінансування для Трускавця», – каже Андрій Кульчинський.

У результаті зустрічі, міський голова та депутати вирішили розпочати процедуру збору та подання документів для отримання Трускавцем статусу курорту держаного значення.

Отримання статуту курорту державного значення може забрати багато часу, – п’ять років, як це було у випадку Хмільника.

У Трускавецькій міській раді переконані, що місто отримає Статус в найкоротші терміни, для цього докладуть усіх зусиль.

Джерело: ЗІК