Художниця Наталія Поліщук презентувала авторську поезію

У музеї історії міста-курорту Трускавець відбувся творчий вечір художниці Наталії Поліщук. Присутні мали змогу не лише милуватись чудовими картинами мисткині, але й насолодитись авторською поезією Наталі, яку читали дотичні до мистецького життя міста люди та сама художниця.

Виставка картин знаної трускавецької художниці Наталії Поліщук “Con Anima” тривалий час презентована у музеї історії міста-курорту. Всі охочі мали змогу помилуватись творами мистецтва, – життєрадісними, позитивними картинами, дивлячись на які мимоволі усміхаєшся та розумієш, що життя – прекрасне.

Однак поспілкуватись із художницею всі бажаючі мали змогу лиш учора, 10 серпня, під час організованого в музеї творчого вечора.

“Так як Наталії Поліщук не було в місті і вона не була присутня під час відкриття нашої виставки, ми вирішили (доволі спонтанно) організувати такий творчий вечір зараз, коли виставка добігає до завершення. Це не просто представлення картин художниці, – цей вечір демонструє ще одну грань таланту п. Наталі – її поезію” – розповідає директор музею історії Трускавця, організатор вечора Галина Коваль.

Незважаючи на спекотну літню погоду, на захід завітало чимало небайдужих до творчості людей. Наталію Поліщук вітали з її успіхами та бажали подальших успіхів міський голова курорту Андрій Кульчинський, голова асоціації художників м. Трускавця Олег Олексин, завідувач відділом культури Тетяна Татомир, колишня очільниця відділу культури Людмила Лоїк та всі, кому небайдужа творчість Наталі.

 

Вірші, написані Наталією Поліщук, були прочитані гостями заходу – Георгіною Янів та Лілією Собко, наприкінці вечора кілька своїх поезій зачитала і їх авторка. Чудовим музичним супроводом заходу стали пісні, виконані викладачем Трускавецької школи мистецтв Мар’яною Кравчук.

“Всі звикли бачити в мені художника. Про те, що я пишу вірші, знали не всі. Але насправді я пишу їх, так само, як і малюю картини, ще з дитинства. Різниця лиш у тому, що картини свої я малюю лише у піднесеному настрої, а коли з тих чи інших причин я засмучена (бо життя воно таке, чорно-біле, бувають різні ситуації), – тоді в мене з’являється натхнення до поезії” – розповідає Наталія Поліщук.

Присутні мали змогу переглянути відео про життя та успіхи Наталії Поліщук, про те, хто та що її надихає до творчості. А поруч, як завжди, сидів коханий чоловік мисткині, Павло Поліщук, – який усіляко підтримує дружину, підставляючи їй своє плече. Саме йому завдячує Наталя Поліщук своїм натхненням та своїми успіхами.

“Я дякую чоловікові за те, що він перебрав на себе домашні обов’язки, піклування про наших дітей, за те, що він стільки робить для мене і ще й терпить часом мій нестепний характер” – з усмішкою на обличчі говорить художниця.

Наталія Поліщук цьогоріч презентувала Україну персональною виставкою в Мадриді. Перед тим її роботи були представлені на мистецькій виставці у Лос-Анджелесі. Незважачи на те, що в сім’ї Поліщуків зростає 4-ро маленьких діток, художниця активно бере участь у художніх пленерах та мистецьких виставках, часто подорожуючи повним складом, разом із дітьми.

Планами на найближче майбутнє мисткиня ділитись не поспішає. Каже, – життя надто непередбачуване, щоб заглядати далеко наперед. Та, судячи з того, наскільки популярними та затребуваними є її роботи, можна прогнозувати, що Наталію Поліщук чекатиме ще не один злет. Чого ми їй щиро бажаємо!

Виставка картин Наталії Поліщук перебуватиме у музеї історії міста-курорту до 31 серпня.

Ніна Федько, фото – Руслан Цехмейстер, Тетяна Вінницька