“Не зволікайте з підписанням декларацій!” – наголошує головний лікар ТМЛ Ігор Стасик

Дванадцять з половиною тисяч, – саме така кількість людей формалізували свої відносини з лікарями Трускавецької міської лікарні, заключивши декларації. Заклад підписав договір з Національною службою охорони здоров’я і вже з 1 жовтня фінансування відбуватиметься по-новому – лікарі отримуватимуть фіксовану суму за кожного свого пацієнта. Тож розмір фінансування медиків безпосередньо залежатиме від кількості укладених декларацій.

Всі поставлені вимоги медичної реформи Трускавецькою міською лікарнею були виконані і вже з 1 жовтня головний медичний заклад міста отримуватиме кошти за принципом “гроші йдуть за пацієнтом” – зазначив головний лікар ТМЛ Ігор Стасик.

Це означає, що медичні послуги для трускавчан купуватиме відомство. МОЗ складе тариф на кожну послугу лікарні, і платитиме їй за цим тарифом. Цього року така система оплати здійснюватиметься тільки для лікарів первинної медичної допомоги: терапевтів, сімейних лікарів та педіатрів. За одного пацієнта медик отримає 370 гривень на рік, з 2019 – 450 гривень. Тариф за прийом пенсіонерів і дітей буде вдвічі вище. Для того, щоб лікарі отримували фінансування по-новому, вони повинні підписати з пацієнтами декларації про медобслуговування. Також Ігор Стасик повідомив, що станом на 20 серпня підписано 12500 декларацій із лікарями – пише сайт Трускавецької міської ради.

Водночас Ігор Стасик наголосив, що зараз укладення декларацій між лікарями та пацієнтами відбувається вже не так активно, як це було на початку літа. Досі залишається багато людей (близько 40% населення), які не поспішають формалізувати свої відносини з лікарями. А це безпосередньо впливатиме на рівень фінансування медицини. Тому головний лікар закликає людей не зволікати та заключити декларацію з лікарем.

Довідка: за що платить Національна служба здоров’я, а за що доведеться платити зі своєї кишені

З 2019 року в Україні запрацює програма медичних гарантій. Щорічно НСЗУ формуватиме список медичних послуг, які може оплатити з держбюджету, окремо буде створено перелік платних послуг – їх українці оплачуватимуть самостійно. Перелік послуг та тарифи на них затверджуватиме уряд і парламент. В якому вигляді буде цей список, зараз невідомо, МОЗ обіцяє закінчити його розробку до кінця року. Але відомство обіцяє, що Національною службою здоров’я буде гарантовано покриватися:

  • – екстрена медична допомога;
  • – первинна допомога – лікування у терапевта, сімейного лікаря та педіатра;
  • – спеціалізована та високоспеціалізована медична допомога;
  • – паліативна медична допомога;
  • – медреабілітація;
  • – медична допомога дітям до 16 років;
  • – меддопомога в зв’язку з вагітністю та пологами.

У МОЗ зазначають, що в первинній медицині для пацієнтів безкоштовними залишаться загальний аналіз крові, аналіз крові на глюкозу, на загальний холестерин, аналіз сечі, загальний аналіз сечі, а також швидкі тести на ВІЛ, вірусний гепатит, сифіліс.