Трускавець підписав 10-річний договір на вивезення сміття

За результатами проведеного конкурсу, переможцем стала стрийська фірма «Комунальник плюс», яка займалась вивезенням сміття з міста-курорту впродовж останнього року.

Саме ця стрийська фірма вивозила сміття з міста-курорту з 2017 по 2018 рік. Попередньо вивезенням ТПВ з Трускавця займалась фірма ТзОВ ДВ “Екосвіт”, але після блокування активістами бориславського сміттєзвалища, фірма не мала куди вивозити відходи. Накопичивши приписи з суттєвими зауваженнями, влада курорту розірвала договір з бориславською фірмою та розпочала співпрацю зі стрийською, – “Комунальник плюс”. Так як конкурс тоді не оголошували, угоду вдалось укласти лише на 1 рік.

За словами представників влади та начальника управління житлово-комунального господарства та будівництва ТМР Сергія Максимича, серйозних зауважень до роботи фірми за цей рік не було.

Договір з “Комунальник плюс” був дійсний до 1 серпня 2018 року, тому ще наприкінці червня на сесії міської ради було прийняте рішення про оголошення конкурсу з вивезення ТПВ із міста-курорту. На участь в конкурсі зголосилися 2 підприємства: «Комунальник плюс» зі Стрия та «Комунальник 2» із Моршина». За результатами проведеного конкурсу, перемогу здобула стрийська фірма «Комунальник плюс», з якою місто співпрацює зараз.

Під час засідання виконкому ТМР, було затверджено результати конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території міста Трускавця. Договір з переможцем конкурсу підписали на 10 років, що забезпечить стабільне вивезення ТПВ з міста-курорту на тривалий час та дасть змогу попередити можливі проблеми чи маніпуляції в цій сфері.

Після розірвання договору з фірмою “Екосвіт”, Трускавець зіткнувся з необхідністю облаштування сміттєвих майданчиків. Це питання гостро постало перед місцевою владою, після того як екс-надавач послуг забрав контейнери, встановлені в місті в рамках затвердженої інвестиційної складової. Місту довелось облаштовувати сміттєві майданчики в мікрорайонах власним коштом.

На даний момент, за словами начальника управління ЖКГіБ Сергія Максимича, – ще є незначна потреба в придбанні додаткових сміттєвих урн та облаштуванні кількох сміттєвих майданчиків, – цим управління планує зайнятись найближчим часом. А в угоді з фірмою “Комунальник плюс” прописано зобов’язання відносно належного утримання сміттєвих майданчиків, які є власністю міста.

До слова, тариф на вивезення ТПВ з міста Трускавець наразі залишився незмінним. Для мешканців багатоповерхівок він становить 12, 06 грн. Для приватного сектора – 13, 39 грн. Цілком ймовірно, його переглядатимуть найближчим часом, та суттєвого зростання вартості вивезення ТПВ у місті не відбудеться.

Ніна Федько