У Трускавці хочуть відновити старі теренкури та розробити нові

У Трускавці хочуть відновити існуючі колись теренкури та розробити максимальну кількість нових цікавих маршрутів, – таку ідею подають цьогоріч ініціативні трускавчани, в рамках проекту Бюджет громадських ініціатив.

Проект має на меті відродження, вдосконалення та осучаснення колись існуючих, а сьогодні призабутих трускавецьких теренкурів.

Теренкур – (від французького terrain – місцевість, від німецького kur – лікування) – метод санаторно-курортного лікування, який передбачає дозовані фізичні навантаження у вигляді піших прогулянок, сходжень та спусків у гористій місцевості за певними маршрутами.

«Історія Трускавця налічувала всього три теренкури довжиною 500, 1000 та 2000 метрів. До них ще потрібно було дійти, подолавши чималу відстань. Та навіть ці три, давно забуті, теренкури ніхто з лікарів міста вже не рекомендує відпочиваючим, – тому ми вирішили виправити цю проблему, створивши нові цікаві теренкури, ознакувати їх та розробити цікавий буклет “Курортну мапу – візитівку міста” у вигляді гри-туру. Однозначно ми скористаємося історичними трьома маршрутами та плануємо додати до них ще 30 теренкурів, які будуть розпочинатися від санаторіїв, готелів, пансіонатів, та сходитися в Курортний парк. Всі теренкури будуть мати три рівні складності (зелений – легкий, жовтий – середній, червоний – складний). Курортна мапа, вказівник теренкуру, доріжки, по яких проходитимуть теренкури, матимуть два з цих трьох кольорів, відповідно підйому та спуску. Для прикладу, вгору буде червона або зелена, вниз – зелена або жовта. Один з найдовших маршрутів (урочище Помірки – санаторій Конвалія) – матиме і вгору і вниз два червоних позначення, за рахунок його найдовшої відстані» – розповідає автор проекту Вадим Беляк.

За задумом автора, реалізація проекту, ознакування теренкурів та друк буклетів з інформацією про них має бути здійснено коштами міста. Буклети із грою «Теренкури Трускавця “Курортна мапа – візитівка курорту” мали би безкоштовно розповсюджуватися відпочиваючим, гостям міста та місцевим громадянам – туристичними фірмами, санаторіями, готелями, пансіонатами та ТІКЦ. А лікарі в санаторіях мали б рекомендувати теренкури відпочиваючим, в якості фізичних навантажень, як складову комплексного санаторно-курортного лікування.

Дизайн буклету автори планують розробити в мультяшному стилі, а власникам санаторіїв, готелів та пансіонатів будуть пропонувати встановити біля їхніх закладів вказівники теренкурів та номери маршрутів.

Зараз проект проходить останні доопрацювання і вже за кілька днів, після його опублікування, розпочнеться голосування мешканців Трускавця в рамках Бюджету громадських ініціатив. Кошторис проекту повинен становити 100 тисяч гривень.

Нагадаю, цьогоріч на втілення проектів в рамках Бюджету громадських ініціатив у Трускавці закладено 500 тисяч гривень. За результатами голосування мешканців має бути обрано 4 проекти переможці, один з дозволеним максимальним кошторисом 200 тисяч гривень та три проекти, вартістю по 100 тисяч гривень кожен. Реалізація проектів, які здобудуть перемогу, відбуватиметься у 2019 році.

Ніна Федько