“Гуси Трускавця” – в місті-курорті може з’явитись нова туристична атракція

На території міста-курорту хочуть розмістити скульптурні композиції гусей, кожна з яких відображатиме різні емоції та моделі поведінки. Така туристична цікавинка може з’явитись у Трускавці в 2019 році в рамках Бюджету громадських ініціатив.

Автор проекту з символічною назвою “Гуси Трускавця”, директор URBAN-бібліотеки Віра Савка, ставить на меті сформувати в очах гостей, відпочивальників та туристів особливе, впізнаване «обличчя», своєрідний дизайн-код міста-курорту. Як стверджується у пояснювальній записці, -встановлення композицій скульптур-гусей додасть місту особливого шарму, настрою та спонукатиме до подальшого благоустрою тих локальних місць із скульптурами-гусами і належне їх утримання в майбутньому.

Біла гуска є символом міста Трускавець, вона зображена на гербі Трускавця. Тому, за задумом автора, цілком логічно буде продовжити цю тему в естетичному оформленні Курортного парку та й міста загалом, використовуючи при цьому символ курорту, – гусей.

“Встановлення скульптурних композицій «Гуси Трускавця» у визначених місцях придасть неповторний, легкий, відпочинковий настрій  пішохідним алеям, відпочинковим зонам та найбільш людним місцям. Кожен зможе сфотографуватися з гускою, що найбільше сподобалась. адже на зазначених вище місцях будуть знаходитись скульптурні композиції Гусей, що відображають різноманітні емоції, характери, моделі поведінки, що створюватиме позитивний настрій людям та нестиме естетичну і туристичну привабливість тих місць” – переконана автор проекту Віра Савка.

Реалізація такого проекту, окрім започаткування процесу формування впізнаваного дизайну міста, спонукатиме мешканців та гостей міста частіше виходити за межі своїх домівок, більше гуляти містом. А чим більше з’явиться в місті таких об’єктів, тим швидше відбуватимуться процеси упорядкування території курорту загалом – переконана авторка ідеї.

Загалом, в рамках проекту, передбачено встановлення близько двох десятків скульптур гусей, в різних локаціях міста. Всі скульптурні композиції мають бути однотипними, виготовленими із сучасного матеріалу – літевого мрамору (полімер бетону), що відзначається високою стійкістю до кліматичних умов. Висота скульптур – орієнтовно 100 см.

Місця розташування скульптурних композицій «Гуси Трускавця»:

 1. На Дрогобицькому кільці, біля фонтану «Гусак-господар вітає приїжджих»
 2. На з\д вокзалі, на пероні «Гусак, що зустрічає та проводжає гостей»
 3. Біля Бювету мінеральних вод «Гусак п’є воду із куманця»
 4. Біля джерела “Юзя” «Закохана пара Гусей»
 5. В парку, біля Альтанки «Гуси танцюють, співають»
 6. Десь на Майдані, біля сцени «Гусак ілюзіоніст»
 7. У парку, біля спортивного майданчика «Гусак спортсмен»
 8. Біля курортної поліклініки, облаштувати невеличкий фонтан «Гусак приймає ванни»
 9. Десь на галявині в курортному парку «Гуска із гусенятами»
 10. На березі озерця в курортному парку «Закохана пара гусей»
 11. Гуси біля якогось ресторану, бару « Гуси – веселі друзі»
 12. Біля музею історії Трускавця «Вчений гусак-історик»
 13. На центральній алеї, в курортному парку «Гусак на спацері»
 14. На центральній алеї, в курортному парку «Цікаве Гусеня»
 15. Біля туристичних агенцій «Гусак-турист, запрошує до мандрів»
 16. Біля кафе «Гусак з чашкою»
 17. На центральному ринку «Гуска з кошиком трускавок»
 18. Біля великого стадіону «Гусак футболіст копає м’яч»
 19. Біля URBAN бібліотеки «Гуси з книгами»
 20. Біля якоїсь школи – «Гусак- вчитель з указкою», або «Гусак-учень за партою»

Гусей, яких забажають поставити біля комерційних закладів, пропонуватимуть виготовляти та встановлювати коштом підприємців.

Вартість реалізації проекту складає 198 тис. грн. В разі перемоги на конкурсі, в рамках Бюджету громадських ініціатив, проект може бути реалізований у 2019 році.

Ніна Федько