У Трускавці презентували “кістяк” майбутньої стратегії розвитку

Відбулось п’яте засідання робочої групи з розробки стратегії розвитку Трускавця та майбутньої Трускавецької ОТГ, під час якого експерти, спільно з ініціативними трускавчанами, презентували напрацьований кістяк майбутнього стратегічного плану.

“Трускавець – столиця здоров’я. Лідер серед бальнеологічних курортів світу, з унікальною лікувальною водою “Нафтуся”. Західно-український центр медичного і культурного туризму, спорту, краси та довголіття, з розвиненою інфраструктурою, високими суспільними та економічними стандартами” – приблизно таким є бачення розвитку курорту на найближче майбутнє.

Головна мета розробки стратегічного плану – виокремити стратегічні напрямки, які варто розвивати першочергово. У випадку Трускавця, нічого нового та незвичного вигадувати не приходиться. Трускавець розвивається як бальнеологічний курорт, володіє унікальними джерелами мінеральних вод, заради яких люди їдуть сюди з різних куточків світу. Оздоровчо-туристичний напрямок у Трускавці залишатиметься пріоритетним і надалі. Він включає в себе розвиток санаторно-курортної сфери, розвиток економічної співпраці в межах субрегіону, туристична та промоційна діяльність.

Другий ключовий напрямок у стратегії розвитку має назву “Територія якісного життя”. Сюди входить розвиток інженерної та дорожньої інфраструктури, соціальної сфери, громадського простору та безпека життя.

“Сьогодні ми презентуємо “кістяк” нашої стратегії, на який в подальшому можна буде нарощувати “м’язи”. Можливо деякі назви, пункти чи підпункти розробленого плану ще зазнають деяких змін в процесі обговорень, але основа є і від неї в подальшому ми будемо відштовхуватись розробляючи більш конкретне планування” – розповідає експерт стратегічного планування територій Олександр Софій.

“Нам важливо прописати стратегічний план таким чином, щоб в подальшому його реально було реалізувати. На жаль, є такі територіальні центри, в яких виконання стратегічного плану склало лиш 6-8%. Хто реалізував план хоча б на 20% – це вже добре. Тому, якщо в процесі обговорень, аналізу, опитувань, ми збирали максимальну кількість думок та ідей, що треба зробити, то зараз нам потрібно буде трохи “знизити наші апетити” і прописувати стратегію розвитку так, щоб її реально було реалізовувати. Звісно, що є можливість залучення закордонних коштів на такі речі, але ми намагатимемось прописувати стратегію розвитку Трускавця так, щоб вона перевищувала наявний бюджет максимум в два рази, але не в десять і не в сто разів” – наголошує експерт Олександр Волошинський.

Нагадаю, що стратегію розвитку Трускавця та Трускавецької ОТГ планують завершити до початку 2019 року.

Ніна Федько