У Трускавці створять центр малоінвазивної хірургії шляхом державно-приватного партнерства

У Трускавці започатковують практику реалізації проектів державно-приватного партнерства. В залі засідань Трускавецької міської ради відбулась презентація техніко-економічного обгрунтування проекту державно-приватного партнерства.

Мова йшла про створення центру малоінвазивної хірургії на базі Трускавецької міської лікарні. В такому центрі в подальшому планують проводити малоінвазивні втручання в хірургії, урології, гінекології та проктології.

Презентували проект представники  міжнародної програми “U-LEAD”, що фінансується Європейським союзом та країнами-членами Євросоюзу. Трускавець став одним із шести міст в Україні, які отримали можливість співпраці з цією програмою в напрямку реалізації проектів державно-приватного партнерства.

“Чимало країн вже успішно втілили практику державно-приватного партнерства і реалізували цікаві та важливі для них проекти. В медичній галузі великий крок вперед, завдяки реалізації таких програм, зробила зокрема Туреччина. В Україні ми працюємо з декількома містами, які також працюють над втіленням такої ініціативи. Вона є вигідною для обох партнерів, а місто має можливість втілювати важливі проекти, економивши бюджетні кошти” – зазначив Василь Федюк, радник з питань планування та координації регіонального розвитку Програми “U-LEAD з Європою”.

На презентацію прибули представники програми з Литви, – керівник Peritus consulting, керівник Асоціації ДПП у Литві, консультант Групи радників U-LEAD Андрюс Сяюдініс та партнер Peritus consulting, консультант Групи радників U-LEAD Людас Прюсайтіс та члени проектної команди.

Вони презентували роботу, розповіли про кроки підготовки проекту державно-приватного партнерства та вигоди такого проекту для міста.

“Часто втілити такі вартісні, але важливі в галузі медицини, проекти одній стороні важко. У випадку залучення приватного партнера, місто отримує чимало переваг. Якщо говорити конкретно про ваше місто, то, зважаючи на наявність природних ресурсів (мінеральні води), розвиток санаторно-оздоровчої сфери в місті, втілення такого проекту допоможе вам розвинути в чималій мірі і медичний туризм” – розповіла експерт групи радників Програми “U-LEAD з Європою” Юлія Сваткова.

Трускавецька міська лікарня вже має практику співпраці з приватними партнерами. Успішною та взаємовидною для комунального підприємства є співпраця з приватним центром “Консиліум”. Що ж стосується створення центру малоінвазивної хірургії, то, як стверджує влада, такий проект також може принести чималу вигоду і підприємству, і місту загалом.

“Приміщення для центру малоінвазивної хірургії в лікарні є. Воно на сьогоднішній день не використовується, а утримувати його нам все-одно приходиться. Наразі ми говоримо конкретно про реалізацію саме такого проекту, однак в ближчому майбутньому ми плануємо втілювати таку практику і з метою реалізації інших важливих для міста інфраструктурних речей. Таким чином, залучаючи приватного партнера, ми можемо втілити ті великі та вартісні проекти, які реалізувати лише бюджетним коштом місту не під силу” – розповів міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

Ніна Федько