Головне футбольне поле Трускавця передали для впорядкування “Вікторії”

Як не роблять – то погано. А як роблять – то ще гірше. Саме така приказка спадає на думку після вчорашнього засідання виконкому ТМР. Центральне футбольне поле міста-курорту віддали в офіційне користування ГО “Спортивна асоціація “Вікторія”, яка зобов’язалась прибирати поле, косити траву та утримувати територію в належному стані. Віддавали проте, не без “бою”…

Відповідне рішення було прийняте на засіданні виконавчого комітету Трускавецької міської ради вчора, 19 вересня. Його розгляд був доволі емоційним, а серед членів виконкому одностайності не було.

Нагадаю, раніше наше видання вже публікувало статті на тему “футбольних баталій”, які мали місце у Трускавці. І хоч публічних розбірок чи протистоянь між двома футбольними клубами, які функціонують в місті, нібито й немає, однак “холодна війна” триває і її відголоски відчутні. Відчутні були вони і під час засідання виконавчого комітету, – зокрема в позиції членів виконкому, які є прихильниками ФК “Зоря” та м’яко кажучи не надто лояльно ставляться до відносно нового футбольного клубу “Вікторія”.

Бюджетне фінансування у Трускавці отримує один клуб. Ще в минулому році кошти, в розмірі 300 тисяч гривень на рік отримувала “Зоря”, однак цьогоріч головною командою, яка отримала підтримку міста, стала “Вікторія”. Цей футбольний клуб від минулого року виставив основний та юнацький склад команд на область та демонструє доволі високі результати на чемпіонаті Львівщини. Грати на область важче та витратніше, – відтак 300 тисяч гривень з бюджету міста ідуть на підтримку саме цієї команди. Вони не покривають усіх витрат клубу, чимало коштів доводиться викладати зі своїх кишень безпосередньо самим засновникам.

“Зоря” ж цьогоріч провадить свою діяльність завдяки підтримці благодійників. Футбольний клуб продовжує грати на район (наразі дорослий склад лідирує серед команд Дрогобицького району).

“Нездорова” конкуренція між клубами посилилась одразу ж після переходу фінансування від “Зорі” до “Вікторії”. Тепер, коли керівництво “Вікторії” активно взялось за упорядкування головного футбольного поля міста, емоції посилились.

Рішення про передачу футбольного поля в користування ГО СА “Вікторія” виноситься на розгляд виконавчого комітету не вперше. Попереднього разу виконком був ще гучнішим, так як на нього прибули футболісти “Зорі” та її президент Михайло Данилишин.

Утримання поля в належному стані, починаючи з 2017 року, здійснювалось також “Вікторією”, Ще в минулому році вони розрівняли та прибрали прилеглу територію від сміття, цьогоріч придбали трактор для косіння трави і проводять цю роботу власним коштом.

Проти підтримання рішення про надання футбольного поля в офіційне користування “Вікторії” виступив член виконавчого комітету, прихильник ФК “Зоря” Руслан Крамар. Не підтримувала такого рішення і секретар Трускавецької міської ради Наталія Пономаренко. За їх словами, передача футбольного поля в офіційне користування “Вікторії” може позбавити “Зорю” можливості тренуватись чи грати на цьому полі. На що представники “Вікторії” заявили, що ніхто й ніколи не позбавляв і не збирається позбавляти “Зорю” чи будь-яких інших футболістів права тренуватись чи грати там.

Натомість представники “Вікторії” мають щодо центрального футбольного поля чималі плани. Президент ФК “Вікторія” Олег Дикало говорить про необхідність приведення поля до належного стану, зведення відповідної огорожі, розміщення роздягалок та душових, які дали б змогу футболістам повноцінно займатись там спортом.

“У нас чи не найгірший стадіон в області. Коли до нас приїжджають команди на ігри з інших міст, – соромно стає за те, що таке місто як наше не має належних умов, не має нормального поля, не має роздягалок. З нас сміються, бо навіть села мають кращі стадіони. Так, я хочу побудувати там роздягалки та душові. Я сам займаюсь, бігаю на тому стадіоні, тому мені не все-одно. Покажіть мені когось, хто зробить це за мене. Ми вже давно про це говоримо, якщо й далі так продовжуватиметься, то наше місто так нічого і не матиме…” – зазначив президент ГО СА “Вікторія” Олег Дикало.

Наразі про будівництво роздягалок чи душових мова не йшла. Проект, який стосуватиметься таких перевтілень на центральному футбольному полі підприємець планує подавати в ближчому часі на розгляд ради.

“Я не цікавлюсь футболом, не знаю тих розбірок, але мені дивно бачити таку ситуацію, – людина сама викликалась утримувати, прибирати поле і робить все це власним коштом… Як можна блокувати чи перешкоджати такому?.. У нас в місті все зазвичай навпаки – дайте гроші, допоможіть. А тут – людина сама робить, просить в нас дозволу робити це, а ми не даємо… Це просто абсурдно виглядає” – зазначила член виконкому Віра Савка.

В результаті, більшість таки підтримала рішення про офіційне користування футбольним полем та утримання його ГО СА “Вікторія”. Утримались лише двоє членів виконкому – Руслан Крамар та Наталія Пономаренко.

Рішення щодо користування стадіоном діятиме наразі до кінця цього року. У випадку підтримки в подальшому представленого підприємцем проекту, шляхом державно-приватного партнерства, головне футбольне поле міста можуть потроху приводити до ладу. Якщо в своїй діяльності місцеві політики керуватимуться інтересами міста, а не політичними чварами та інтригами, як це часто у нас буває…

Ніна Федько, фото – Володимира Ключака