Трускавецький терцентр відсвяткував 25-річчя своєї діяльності

Переповнений зал людей, емоційні виступи та щирі сльози на очах старших людей –  у Трускавці відзначили день людей поважного віку та день ветерана, поєднавши святкування з 25-річчям територіально центру соціального обслуговування. Тут відбулись урочистості, за участі творчих колективів, з числа підопічних терцентру.

Відзначали тут потрійне свято: день людей поважного віку, 25-річчя діяльності терцентру та його розширення, за рахунок долучення додаткового приміщення.

“Ми дякуємо всім, хто долучається до підтримки нашого центру. Нам виділили додаткове приміщення, зробили ремонт, тому тепер ми маємо більше місця для надання послуг, для якіснішого обслуговування наших підопічних, навіть для проведення таких заходів” – розповіла директор Трускавецького територіального центру Олена Пилат.

Площу територіального центру розширили, за рахунок комунального приміщення, в якому колись розташовувалась аптека. Тут був проведений ремонт, проведені необхідні комунікації, – на все це з бюджету міста було витрачено більше 600 тисяч гривень. Зате тепер підопічні терцентру мають ще більше місця для творчих зустрічей, репетицій. Бо, зізнаються, – сюди біжать, як на свято.

“Для нас терцентр – як другий дім. Ми сюди зажди біжимо з радістю, бо тут наші друзі, тут нас завжди радо зустрічають. Ми тут спілкуємось, розвиваємо свої таланти, робимо те, на що колись не мали часу” – розповідає підопічна терцентру.

Такі зустрічі, спільні творчі посиденьки, гуртки рукоділля додають барв сірим будням старших людей. Адже далеко не кожен має вдома рідних та близьких, чимало з них – самотні люди, тому дуже потребують такого спілкування.

Забезпечити старших людей можливістю жити на повну, насолоджуватись життям – для цивілізованих країн одне з ключових завдань. В Україні ця практика повільно, але також розвивається. Трускавець – один із передових міст у цьому процесі. Підопічні центру, які їздять з виступами на фестивалі до інших міст, зізнаються – таким територіальним центром, який є в курортному Трускавці, може похвалитись не кожне обласне місто.

“Ми стараємось вкладати кошти в такі речі, бо гріш ціна тій владі, яка не дбає про соціально незахищені категорії населення. Всі ті люди, які сюди приходять, варті того, щоб про них турбуватись. Це люди, які прожили багате життя, кожен із них має великий багаж знань за плечами. І хочеться, щоб в старшому віці люди також відчували себе потрібними, важливими і могли жити повноцінним життям” – зазначив міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

Під час заходу перед присутніми виступили творчі колективи, учасники яких є підопічними терцентру. Вірші та пісеньки розповіли маленькі вихованці сусіднього садочку “Зірочка”, чимало з яких мають тут своїх дідусів чи бабусь. Виступали також творчі колективи школи мистецтв ім. Романа Савицького.

Підопічних центру, які нещодавно відсвяткували дні народження, вітали маленькими сувенірами. Є серед них такі, які пройшли шлях пліч-о-пліч з терцентром від дня його заснування до сьогоднішнього 25-річного ювілею. Всі вони тут – як одна велика родина. Тож на очах присутні, під час заходу неодноразово виблискували сльози. Щирі сльози радості за те, що про них турбуються і що вони потрібні рідному місту.

Ніна Федько