“Трускавецький ЛітФест”: місто-курорт вперше проведе літературний фестиваль

У Трускавці започатковують практику нового фестивалю. Цього разу літературного. 25-27 жовтня, в рамках ЛітФесту, відбудеться чимало презентацій, дискусій, майстер-класів та виставок не лише у Трускавці, але й в сусідніх містах та селах.

Ідея провести у Трускавці літературний фестиваль належить трускавчанці, авторці літературного проекту “Перехресні стежки” Анні Литвин. З такою ідеєю вона звернулась до міської ради. А згодом, спільно з управлінням розвитку, від міста був поданий проект на конкурс від Українського культурного фонду.

“Коли я подавала свою ідею, – я навіть не думала, що може бути такий результат. А зараз ми вже готуємось до проведення Літфесту. Ми вирішили назвати його саме так, щоб це була промоція для міста. Адже літературний фестиваль може бути в будь-якому місті, а Трускавецький ЛітФест буде лише один” – розповідає авторка проекту Анна Литвин.

Отож 25-27 жовтня, за задумом організаторів, курортний Трускавець стане осередком культурного життя Прикарпаття. Сюди прибудуть 37 видатних літераторів та митців та будуть представлені близько 15 видавництв. На учасників чекатиме живе спілкування з популярними сьогодні українськими авторами, автограф-сесії, презентації, семінари, майстер-класи, поетичні вечори та театральні вистави.

Головною локацією проведення фестивалю стане готель “Трускавець 365”. В холі готелю буде розташована виставка, а на 2-му поверсі (в конференц-залі) впродовж кількох днів з 11.00 до 19.00 відбуватимуться творчі зустрічі з авторами. В рамках фестивалю, відбуватимуться також мистецькі заходи в музеях міста та в інших локаціях. Задіяні будуть і ісусідні міста та села. Зокрема творчі зустрічі проходитимуть в Дрогобичі (на базі Дрогобицького педагогічного університету), в Бориславі (в бібліотеках міста), а також в школах сіл Доброгостів та Уличне.

Серед літераторів та митців, задіяних до участі в фестивалі, будуть Галина Пагутяк, Мирослав Дочинець, Марія Чумарна, Таня П’янкова, Наталя Дзюбенко-Мейс, Дара Корній, Левко Скоп, Ганна Осадко та чимало інших. Презентуватимуть свої книги також молоді місцеві письменники-початківці Єва Райська та Андрій Юркевич.

“На першому місці в нашому проекті стоїть книга та її автор. Давні греки на стінах бібліотек писали, що це “місце для оздоровлення душі”. Тому у Трускавці, місті здоров’я, куди люди приїжджають на відпочинок, – особливо варто пропагувати читання. Тому наша мета – привернути максимальну увагу до книг, до сучасних авторів, зацікавити та заохотити людей до читання” – зазначила начальник управління розвитку міста Наталя Скибак.

Вартість проекту проведення “Трускавецького ЛітФесту” становить 87 тис. грн. Для міста-курорту такий фестиваль стане пілотним. Зараз тривають організаційні роботи, розписується детальна програма заходів.

Організатори звертаються до всіх небайдужих поціновувачів літератури, та просять зголошуватись до участі та співпраці. Фестивалю конче необхідні волонтери, які можуть виступити у ролі консультантів, модераторів під час презентацій, допомагатимуть приїжджим авторам зорієнтуватись у місті та знайти чи іншу локацію фестивалю.

Деталі за телефоном – 098-8123229 (Анна Литвин)

Ніна Федько