Звільнена горе-завідувач садочку “Калинка” може повернутись на свою посаду

Звільнена з роботи завідуюча Стебницького ДНЗ №26 (Калинка) поновлюється на посаді. Свою правду Галина Комарницька доводила в Галицькому районному суді м. Львова. Суд прийняв рішення поновити жінку на посаді, відшкодувати їй судові витрати, неотриману від часу звільнення заробітну плату та навіть моральну шкоду.

Таке рішення шокувало багатьох. І батьків, і співробітників дитячого садка, які довго та усердно “воювали” за те, щоб видворити Комарницьку з посади.

Ми неодноразово писали про ті події, які відбувались у ДНЗ №26, про звільнення неугодних співробітників, про факти збору коштів з батьків та працівників (начебто на потреби закладу) та крадіжки продуктів харчування (одну з яких батьки вихованців “Калинки” записали на відео).

“Війна” з завідувачкою тривала довго. Відділ освіти мав не одну нагоду виписати догану Галині Комарницькій. Але цього не зробили. Натомість, коли проблемна ситуація досягла свого апогею і батьки вперто вимагали звільнення горе-завідувачки, – наказом відділу освіти Дрогобицької міської ради №264 від 12.12.2017 року її таки звільнили. Офіційною причиною звільнення стало одноразове грубе порушення діловодства, – в частині виконання керівником закладу обов’язків комірника.

Та Галина Комарницька так просто здаватись не хоче. Вона подала до суду з вимогами – поновити її на посаді (скасувавши наказ відділу освіти), повернути їй всі кошти, які вона не отримала за 9 місяців своєї відсутності на посаді завідувачки садочку, а це більше 80 тисяч гривень, судові витрати та моральну шкоду, яку жінка “скромно” оцінила у 150 (!) тисяч гривень.

Судитись в Дрогобичі п.Комарницька не захотіла і скористалась своїм правом подати до суду за місцем реєстрації – тому справу розглядав Галицький районний суд м. Львова. 10 вересня суд прийняв рішення на користь позивачки, задовольнивши позов частково (скасувати наказ відділу освіти про її звільнення, поновити жінку на посаді, відшкодувати їй зарплатню за 9 місяців та моральну шкоду в розмірі 10 тис. грн.)

Батьки та працівники, які довго боролись за звільнення Комарницької, знову б’ють на сполох.

“Не для того ми витратили стільки зусиль, часу і нервів, щоб зараз ця людина повернулась назад” – розповідає мама дитини, яка відвідує ДНЗ “Калинка”.

Поки-що повернутись на роботу Галина Комарницька не може, так як діюча сьогодні завідуюча садочком Діана Лабовка пішла у відпустку і перебуватиме в ній до 11 листопада. До того часу відділ освіти має час на оскарження прийнятого судового рішення.

“Ми подавали клопотання про перенесення засідання, так як я тоді не міг бути присутнім, але справу все-одно розглянули без нашої участі. Ми не погоджуємось з таким рішенням. В п’ятницю, 5 жовтня, ми відправили заяву про його перегляд. Чекаємо, щоб суд призначив дату повторного розгляду” – розповів у коментарі нашому виданню юрист відділу освіти ДМР Віталій Вовків.

Нагадаю, що проти завідувачки ДНЗ №26 Галини Комарницької порушена також кримінальна справа, за отримання матеріального збагачення, шляхом дорахування собі додаткових робочих годин. Лише за 2017 рік таким чином було отримано близько 24 тис. грн. Кримінальна справа давно порушена, та досудове розслідування по ній тягнеться надто вже довго. Зараз слідчий, який веде цю справу також перебуває у відпустці, тому дізнатись будь-які подробиці не видалось можливим. Тим часом саме ця кримінальна справа є ще одним шансом не допустити екс-завідуючу до повернення на посаду.

Як розвиватимуться події далі – буде зрозуміло найближчим часом. Ми ж неодмінно висвітлимо подальші рішення, що стосуватимуться цієї скандальновідомої історії.

Ніна Федько