У Дрогобичі відкрили культурний центр кримських татар

17 жовтня у Дрогобичі відкрили культурний центр кримських татар. На захід, на запрошення ГО «Іхсан-Щирість», завітали волонтери, посадовці, іноземні гості – повідомляє ЗІК, з посиланням на прес-службу ДМР.

Привітали кримськотатарську громаду у Дрогобичі з відкриттям культурного центру волонтери Артур Деска, Хосе Турчик, Володимир Бараняк, Кес Вандерсан воїн Тимур Баратов, голова спільноти мусульман у Львові Ернест Абкелямов та інші.

Також слова вдячності та підтримки кримськотатарській громаді висловили Дрогобицький міський голова Тарас Кучма та генеральний консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольський.

У своєму вітальному слові Тарас Кучма зазначив, що Дрогобич здавна є мультикультурним містом, відтак висловив подяку кримськотатарській громаді за внесок у колорит міста під час загальноміських святкувань.

«Всі ми є друзями. Наше завдання – українців, кримських татар, поляків та інших народів будувати нову геополітику, творити нове життя та нові щирі відносини між культурами, національностями, світоглядами. І в основі цього має бути любов. Ми робитимемо все можливе задля того, щоб кримські татари комфортно почували себе у Дрогобичі», – сказав Тарас Кучма.

Зазначимо, що зі свого боку ГО «Іхсан-Щирість» вручила подяку громаді міста в особі міського голови за гостинність, підтримку та співчуття до кримськотатарського народу.

Модератором заходу виступив голова ГО «Іхсан-Щирість» Рустем Якубов.

За словами Рустема Якубова, у 2014 році, коли почалася анексія Криму, чимало кримськотатарських сімей зазнали переслідувань, тому були вимушені покинути свою батьківщину. До Дрогобича тоді приїхало 5 родин. Зараз їх близько 20.

Окремо Рустем Якубов подякував Українській греко-католицькій церкві за перший прихисток, який був наданий біженцям з Криму, коли вони приїхали до Дрогобича.

Метою створення центру є сприяння збереженню мови, культури та традицій кримськотатарської громади, а, окрім того, центр слугуватиме інформаційним майданчиком для того, щоб були стерті будь-які негативні стереотипи та продовжувалася співпраця між кримськотатарською громадою та мешканцями міста Дрогобича.

«Ми б хотіли, щоб ці відмінності, які існують у наших культурах, не перешкоджали нам у спільному проживанні на теренах міста Дрогобича. Тому ми завжди раді гостям у нашому центрі, який облаштовували всією нашою громадою та за підтримки наших друзів, які присутні сьогодні у цьому залі», – наголосив Рустем Якубов.

Нагадаємо, приміщення, де облаштовано культурний центр, кримськотатарській громаді надала Дрогобицька міська рада. Підтримку в проведенні ремонтних робіт та облаштуванні центру громаді надало МЗС РП Польщі, а також волонтери.

Для дрогобичан та гостей міста «Культурний центр кримських татар», який розташований на вулиці Лесі Українки, 21, буде відкритий з 26 жовтня кожного вівторка, четверга та суботи з 11:00 до 16:00.