Трускавецьке ОСББ запровадило практику роздільного збору відходів

Пластик окремо, скло окремо, – в одному із ОСББ курортного Трускавця більш ніж півроку сміття викидають роздільно. В планах на майбутнє – відокремлення і органічних відходів.

ОСББ “Гетьман Мазепа”, що включає в себе дві спарені багатоповерхівки Мазепи 8 та 10 ще в травні цього року встановило на своїй території контейнери для збору пластику та скла. Відходи здають на переробку, а виручені кошти скеровують на облагородження прибудинкової території, – висаджування квітів на клумбах чи саджанців дерев поряд з будинком.

Практику роздільного збору відходів тут втілила голова ОСББ Олександра Назар. Каже, не стільки для отримання прибутку, скільки для формування культури сортування сміття серед людей.

“Про якийсь великий дохід мова не йде. Здали те, що назбирали, – виручили за це трохи грошей, – купили квіти чи саджанці дерев посадили. Просто хочеться, щоб діти розуміли, що є відходи, які не просто викидуються, а переробляються. Хочеться, щоб усі потроху до цього йшли і щоб сортування сміття проводилось в кожному будинку. Бо коли дивишся на ті сміттєзвадища, які ми маємо в країні, на те, як вони збільшуються, – стає страшно” – розповідає Олександра Назар.

Наразі біля будинку, окрім звичних сміттєвих урн, стоять два контейнери, – один для скла, інший для пластикових відходів. В подальшому ініціативна голова ОСББ подумує над тим, щоб викидувати органічні відходи окремо (зробивши для цього вигрібну яму). Каже, – більшість людей підтримують такі ініціативи.

Однак є й такі, хто кидає сміття разом, чи викидує інші відходи у контейнер для пластику чи скла. Про це говорить прибиральник ОСББ.

“Більшість людей сортують свої відходи, але є різні люди. Буває хтось просто принесе щось і кине в ту урну, де має бути пластик. Все від людей залежить, від їхньої культури” – зізнається чоловік.

Наразі, практика сортування сміття в ОСББ “Гетьман Мазепа” діє близько півроку. “Гетьман Мазепа” є одним з перших ОСББ, яке всерйоз взялось за формування культури роздільного збору відходів. Ініціативні мешканці сподіваються на підтримку і на те, що таку практику впроваджуватимуть і інші будинки міста.

Ніна Федько