У Трускавці відбувся І Міжнародний конкурс вокалістів імені Мусліма Магомаєва

У Трускавці відбувся І Міжнародний фестиваль-конкурс вокалістів імені Мусліма Магомаєва. Серед 15 учасників, обраних попередньо “всліпу” професійним журі, – на Гала-концерті стало відомо ім’я переможця. Ним став Микита Бурцев з Харкова.

Фестиваль зібрав найсильніших вокалістів, – не лише з України, але й з-за кордону. Відсутність членських внесків та “сліпий” попередній відбір учасників відкрили дорогу до конкурсу для справжніх молодих талантів. 15 учасників, – за твердженням членів журі, – уже переможці. Вони – найкращі та найпрофесійніші, тому фестиваль був не стільки змаганням, стільки демонстрацією талантів.

Впродовж двох днів тривали виступи конкурсантів. Вони виконували оперні та естрадні твори та обов’язково українську пісню з репертуару Магомаєва. В неділю, 18 листопада, в палаці культури імені Шевченка відбувся фінальний гала-концерт. На нього завітало чимало поважних гостей, поміж якими посол Азербайджану в Україні Азер Худієв.

Практично кожен з учасників конкурсу отримав призи та запрошення на безкоштовні виступи на великих сценах, участь у фестивалях та шанс на співпрацю з продюсерськими центрами (від партнерів конкурсу). Трійка фіналістів була відзначена також грошовими винагородами від Трускавецької міської ради. Переможцем конкурсу став харків’янин Микита Бурцев.

Довідково: Муслів Магомаєв – відомий азербайджанський та радянський оперний і естрадний співак (баритон), композитор. В репертуарі Мусліма Магомаєва були українські народні пісні, такі як “Дивлюсь я на небо”, “Ніч яка місячна”, “Кохана”, тож він популяризував українську творчість на провідних світових сценах.

Ніна Федько