У Трускавці знову подорожчала вода

У Трускавці вкотре подорожчала вода. Рішення про підвищення тарифу на водопостачання і водовідведення було одноголосно підтримано сьогодні під час чергового засідання виконавчого комітету Трускавецької міської ради.

Про плани щодо підняття тарифу на воду у курортному Трускавці говорили вже тривалий час. Під час останньої сесії ТМР депутати підтримали інвестиційну програму Трускавецького водоканалу щодо втілення заходів енергоефективності.

Відповідно до затвердженої інвестиційної програми здорожчання тарифу мало б відбутись на 78 копійок з ПДВ. Однак, підвищення тарифу не обмежилось інвестиційною програмою. За словами генерального директора ТзОВ “Трускавецький водоканал” Віктора Марченка, – головними складовими тарифу є вартість покупної води, за яку місто платить Дрогобичу, фонд заробітної плати та оплата електроенергії. Кожен з цих складників підвищується і тягне за собою зростання тарифу загалом.

Дотепер Трускавець платив Дрогобичу оптову вартість води за тарифом 7, 78 грн за кубометр. Тепер, відповідно до затверджених нових тарифів НКРЕ (національною комісією з питань регулювання економіки), оптовий тариф для Трускавця становитиме 8, 74 грн за кубометр води.

Фонд заробітної плати зросте на 6%, у зв’язку з черговим зростанням оплати праці. Зараз середня заробітня плата на підприємстві становить близько 6, 8 тисяч гривень. З підвищенням тарифу вона зросте і становитиме більше 7 тисяч.

Витрати на електроенергію також зростуть. Хоч в рамках реалізації інвестиційної програми, Трускавецький водоканал планує реалізовувати заходи, які дозволять суттєво економити витрати на енергоносії. Однак оплата послуг електропостачання досі залишається ключовим складником видаткового бюджету підприємства. Саме ці причини, за словами Віктора Марченка, призводять до підвищення вартості водопостачання і водовідведення в місті.

Загалом зростання тарифу відбулось на 4 гривні. Дотепер трускавчани платили за воду за тарифом 23, 88 грн за кубометр. Відтепер, після опублікування рішення виконавчого комітету, новий тариф становитиме 27, 83 грн за кубометр.

Зростання тарифу скоріш за все не зупиниться на цьому рівні. За прогнозами директора водоканалу, після того як Дрогобич подаватиме нові розрахунки до НКРЕ, оптовий тариф для Трускавця може знову зрости, відповідно весною 2019 року роздрібний тариф по місту вкотре переглядатимуть.

Ніна Федько