У Трускавці підвели підсумки виконання Програми підтримки людей з інвалідністю

5 грудня в територіальному центрі соціального обслуговування відбувся круглий стіл, під час якого обговорили заходи, які були реалізовані в рамках цієї програми та потреби, які існують на сьогодні у цій сфері.

На заході зібрались міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, секретар міської ради Наталія Пономаренко та представники всіх управлінь і служб, що дотичні до роботи з людьми, які мають обмежені фізичні можливості. Прибули на зустріч безпосередньо ті, яких стосується це питання, – люди, які перебувають на обліку в територіальному центрі соціального обслуговування.

Таких у Трускавці чимало, – близько 1, 5 тисяч осіб. Всі ці люди потребують особливого соціального забезпечення та підтримки. З цією метою і реалізовувалась у Трускавці програма правового захисту, соціальної підтримки і реабілітації людей з інвалідністю. Програма була прописана на декілька років і власне цьогоріч, на завершення 2018 року, підбивають підсумки всього зробленого.

Звіт про виконання Програми підтримки людей з інвалідністю представила начальник управління соціального захисту населення Трускавецької міської ради Віра Ільницька. За її словами, загалом в рамках реалізації програми з місцевого бюджету було виділено близько 2 мільйонів гривень. Ці кошти витратили на соціальний захист осіб з інвалідністю, транспортне обслуговування осіб з інвалідністю, медичне забезпечення та оздоровлення людей з інвалідністю, освіту інвалідів, на ранню соціальну реабілітацію дітей з інвалідністю, просвітницьку та виховну робота, участь у культурному житті, а також на організацію дозвілля, відпочинку і занять спортом.

Зустріч проходила у форматі презентації звіту виконання програми, а згодом у вигляді запитань-відповідей та обговорення потреб людей з інвалідністю, які ще потребують вирішення.

Зі звіту виконання програми:

Міська програма побудована на принципах адресності. У 2018 році адресна грошова допомога на покриття витрат на житло і комунальні послуги щомісячно становила 350 грн на особу, загальна сума з міського бюджету склала 395,0 тис. грн.

Щомісячна грошова компенсація непрацюючим працездатним особам, які здійснюють догляд за інвалідом 1 групи у розмірі 15% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за особою, яка досягла 80-річного віку у розмірі 10% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб у 2018 році склала 315,0 тис. грн.

Транспортне обслуговування . На забезпечення перевезення пільгових категорій громадян міським транспортом загального користування, в тому числі осіб з інвалідністю з міського бюджету було виділено 752,8 тис. грн, залізничним транспортом приміського сполучення в тому числі осіб з інвалідністю – 160,5 тис.грн.

Медичне забезпечення. З міського бюджету виділили 258,0 тис.грн. на забезпечення трускавчан з інвалідністю безкоштовними медичними препаратами, 206,4 тис. грн. – на пільгове зубопротезування, надано 4 путівки на оздоровлення, забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю відповідно до постанови Кабінету Міністрів України. Чотирьом особам з обмеженими можливості встановлено засоби обліку води на суму 5,8 тис. грн.

Відповідно до розпоряджень міського голови 2018 році одноразову грошову допомогу виплатили 115 особам з інвалідністю на загальну суму 49300 грн. в т.ч.

Активно з людьми з особливими потребами протягом року працювали: відділ освіти, служба у справах дітей, територіальному центрі, відділ сім’ї, молоді та спорту та Трускавецький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Відділом освіти розроблено і затверджено заходи щодо впровадження інклюзивного навчання у навчальних закладах на період до 2020 року. З 01.09.2018року відкрито 1 інклюзивний клас в СЗШ №1 та 1 інклюзивну групу у ДНЗ «2 «Ялинка».

Для дітей з особливими потребами забезпечено належні умови для здобуття повної загальної середньої освіти у всіх 3 загальноосвітніх навчальних закладах.

З 01.09.2018 року організовано для 10 дітей-інвалідів, які не можуть відвідувати школу, індивідуальну форму навчання.

Забезпечено психолого-педагогічний та соціальний супровід 34 дітей з обмеженими можливостями, які навчаються у загальноосвітніх навчальних закладах у 2018/2019 навчальному році (у 2016/2017р – 33 дітей).

Служба у справах дітей забезпечила 22 дітей з інвалідністю продуктовими наборами до Великодніх свят . 16 дітей з особливими потребами відвідати відвідали «Шепільську» базу відпочинку; 58 дітей з інвалідністю отримають солодкі подарунки до Дня святого Миколая; 11 дітей віком від 2 до 7 років безкоштовно відвідають дитячу кімнату розваг «Мікі Хаус» у м.Дрогобич в грудні. Щороку Трускавецька міська рада сприяє в організації для дітей безкоштовного перегляду циркових вистав.

Відділ сім’ї, молоді та спорту організовував спартакіади серед інвалідів в 2017 та 2018 роках .

Для людей з обмеженими можливостями в Територіальному центрі соціального обслуговування спеціалістами надаються близько 40 видів соціально-побутових та реабілітаційних послуг .

 Трускавецький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 36 дітей з інвалідністю скерували на безкоштовне лікування в клініку відновного лікування ім.В.Козявкіна; 27 дітей з інвалідністю скеровано на проходження безкоштовного сеансу дельфінотерапії в дельфінарії «Оскар»; 3 дитини з особливими потребами скеровані на оздоровлення та відпочинок в ДП УДЦ «Молода гвардія» Щороку ТМЦСССДМ скеровує трускавецьких дітей пільгових категорій на відпочинок та оздоровлення в ДП «УДЦ «Молода гвардія», який розташований в Одесі та в Міжнародний дитячий центр «Артек», який розташований в одному із заповідних куточків Києва – Пущі Водиці, на базі санаторно-курортного комплексу «Пуща Озерна».

Трускавецький МЦСССДМ є координатором проведення безкоштовної дельфінотерапії для дітей з особливими потребами, які проживають в м.Трускавці. Для сімей, якими опікується Центр, було організовано роздачу одягу.

Ніна Федько, за метеріалами Трускавецької міської ради