Якби не війна… У Трускавці презентували волонтерський фотопроект

До Трускавця завітав волонтерський фотопроект “Якби не війна”. В неділю, 23 грудня, в палаці культури імені Шевченка відбулась презентація світлин військових, які демонструють їхні життєві історії.

Проекту більше трьох років. Розпочався він з волонтерської ініціативи, – показати життя героїв у світлинах. Якогось особливого відбору не було. Засновники проекту, волонтери знали військових в обличчя, у більшості з тих, хто сьогодні закарбований на картинах проекту були поранення, вони пережили нелегкі моменти на війні. Декого з них сьогодні вже немає в живих.

“Ми планували показати по одному герою від кожної області України. Плюс Крим. Тобто їх мало бути 25. Однак на сьогоднішній день ми маємо 122 світлини, з деким із героїв ми зробили ряд фото, з рідними, – дружинами, матерями. Намагались показати через фото їхні життєві історії. А загалом головна мета нашого проекту – нагадати усім, що у нас далі йде війна…” – розповідає волонтер, співорганізатор проекту Олена Соколовська.

“Якби не війна” – за словами волонтерки автори проекту довго сперечались над його назвою. Але потім зрозуміли, що якби не війна усього цього б не було, вони навіть не познайомились би між собою і не відкрили б для себе та світу таких героїчних особистостей, яких знають сьогодні.

Проект завершився, станом на сьогоднішній день його вже не поповнюють новими світлинами та картинами. Він подорожує містами України та навіть за кордоном, презентуючи те, що вдалось зібрати.

23 грудня проект презентували і в курортному Трускавці. Атовці, волонтери, небайдужі трускавчани та гості курорту мали змогу переглянути світлини, почути життєві історії учсаників проекту та те, як він створювався. Опісля відбулась презентація кінострічки “Невидимий батальйон” – присвяченої жінкам на війні, яких часто не помічають чи недооцінюють, але які воюють нарівні з чоловіками.

Ніна Федько