У Трускавці відкрили інклюзивно-ресурсний центр для навчання дітей з особливими потребами

В останні дні 2018 року у Трускавці відкрили інклюзивно-ресурсний центр – місце, де зможуть навчатись та розвиватись діти від 2 до 18 років, що мають обмежені можливості та особливі потреби.

Право на повноцінну освіту та розвиток своїх здібностей повинні мати усі діти. Діти, що мають інвалідність чи будь-які інші обмежені можливості, – не виключення.

У Трускавці ІРЦ відкрили на базі Будинку учнівської творчості. В частині приміщення, на першому поверсі, провели ремонт, закупили нові меблі та обладнання, необхідне для якісного навчального процесу. В п’ятницю, 28 грудня, інклюзивний центр офіційно відкрили.

Забезпечення роботи інклюзивно-ресурсного центру, оплата праці його співробітників забезпечуватиметься з державного бюджету. Ремонт приміщення було проведено за кошти місцевого бюджету. Станом на сьогоднішній день штат ІРЦ у Трускавці невеликий, – до роботи приступили директор центру, педагог-логопед та психолог. В подальшому в інклюзивно-ресурсному центрі повинні працювати п’ятеро осіб.

За словами директора центру, – відповідно до наявної бази, у Трускавці є 62 особи з інвалідністю, віком від 2 до 18 років. Однак вважати ці дані точними не можна. Чимало людей понад усе ставлять приватність та конфіденційність, тому не хочуть афішувати наявність інвалідності в дитини. Чимало таких людей взагалі не хочуть звертатись будь-куди для навчання чи розвитку дитини, лиш для того, щоб приховати цей факт.

Матимуть право користуватись послугами центру і переселенці (віком від 2 до 18 років), які, зважаючи на отримані психологічні травми, також відносяться до осіб, що мають особливі навчальні потреби.

Сказати сьогодні, скільки осіб відвідуватиме інклюзивно-ресурсний центр важко. Так як людей не можна змусити користуватись його послугами. Єдиний аргумент, яким апелюють представники ІРЦ – сюди повинні звертатись всі, чиї діти з тих чи інших фізичних, психологічних чи інших причин не можуть повноцінно відвідувати ДНЗ чи школу, але батьки яких прагнуть зробити все для максимального розвитку, навчання та соціалізації своєї дитини.

Зі своєї сторони співробітники центру обіцяють індивідуальний підхід до кожної дитини та максимальну конфіденційність. За детальнішою інформацією звертатись безпосередньо в Інклюзивно-ресурсний центр (м. Трускавець, вул. Стебницька, Будинок учнівської творчості, 1 пов.)

Ніна Федько