Голосуватимуть електронно: у Трускавці встановлюють систему “Рада Голос”

У Трускавці працюють над встановленням електронної системи голосування “Рада Голос”. Тож вже наступного місяця депутати вперше голосуватимуть електронно, за допомогою планшетів.

Досі голосування на сесіях Трускавецької міської ради відбувається хоч і в поіменному режимі, але без наявної електронної системи голосування. Під час розгляду кожного питання лічильна комісія в алфавітному порядку оголошує прізвища депутатів, ті висловлюються “за”, “проти” чи “утримався”, – результат їхнього голосування записують до протоколу, після чого лічильна комісія рахує кількість голосів та оголошує результат голосування. Такий процес є доволі тривалим, що збільшує в часі тривалість сесійного засідання.

Часом засідання тривають довго і після багатьох годин роботи лічильна комісія може механічно помилятись у підрахунку голосів. Такі ситуації мали місце і в Трускавецькій міській раді. Тому розмови про необхідність придбання електронної системи голосування велись вже тривалий час. Потребували електронізації і інші міські ради нашого регіону, так як досі електронне голосування відбувалось лише в Дрогобицькій міській раді.

Нарешті систему електронного голосування в Трускавецькій міській раді таки встановлять, що допоможе добряче скоротити час голосування депутатів та уникнути можливих помилок під час підрахунку голосів.

“Всі депутати будуть занесені в цю систему. Голосування відбуватиметься за прикладом, як у Дрогобичі, – кожен депутат голосуватиме за допомогою планшета. Підрахунок голосів відбуватиметься автоматично. Вся інформація оприлюднюватиметься на екрані, а згодом – на сайті, тож люди зможуть бачити, як голосує кожен депутат. Наразі ми встановлюємо цю систему. До цієї, найближчої, сесії ми не встигаємо, але на наступну плануємо, що голосування вже відбуватиметься в електронному вигляді” – розповів начальник відділу комп’ютерного забезпечення та технічного захисту інформації ТМР Андрій Сегер.

Кошти на систему електронного голосування були виділені з державного бюджету, завдяки клопотанням депутата ВР від 121 виборчого округу Богдана Матківського. Наприкінці 2018 року було виділено кошти на придбання систем “Рада Голос” для Трускавецької, Бориславської, Стебницької міських рад та Меденицької селищної ради. Зараз системи електронного голосування вже придбані, відбувається їх встановлення та підготовка до подальшої роботи. Вартість однієї системи електронного голосування – 190 тисяч гривень.

Ніна Федько