У Трускавецькій лікарні буде безкоштовна діагностика

Трускавецька міська лікарня візьме участь у пілотному проекті, в рамках медичної реформи, який дозволить пацієнтам безоплатно проходити діагностику організму.

Про участь лікарні у пілотному проекті МОЗ “Безкоштовна діагностика” заявив головний лікар ТМР Ігор Стасик. Також медик зазначив, що наразі місто наздогнало Червоноград та лідирує в області за кількістю підписаних декларацій між лікарям первинної ланки та пацієнтами.

Що стосується проекту “Безкоштовна діагностика”, то завдяки його реалізації, пацієнти лікарні зможуть безкоштовно обстежити легені, серце чи інші внутрішні органи на наявність того чи іншого онкологічного захворювання. Пацієнт не платитиме за діагностику, – кошти лікарні компенсовуватиме Національна служба здоров’я України за вже звичним принципом “Гроші йдуть за пацієнтом”.

В проект мають включити такі види діагностики, як:

  • мамографія та рентген грудної клітки, суглобів, хребта, кісток та приносових пазух.
  • ЕКГ (ехокардіографія) та тести на визначення патологій серцево-судинної системи.
  • 6 видів УЗД-діагностики, – шлунково-кишковий тракт, нирки, сечовий міхур, щитовидна залоза, молочні залози та артерії ніг.
  • 4 види біопсії під контролем УЗД: щитовидна залоза, лімфатичні вузли, молочна та передміхурова залози.
  • видалення новоутворень з м’яких тканин і шкіри, носа, гортані та вух.

Також програма “Безкоштовна діагностика” включатиме в себе ендоскопічні дослідження та операції одного дня на такі органи, як: стравохід, шлунок, дванадцятипала і товста кишка, сечовий міхур, трахеї та бронхи.

До 8-ми базових аналізів, які сьогодні оплачує Національна служба здоров’я сімейним лікарям, увійдуть 12 нових.

За інформацією Міністерства, проект має запрацювати з липня 2019 року. Тоді пацієнти лікарні зможуть скористатись можливістю безкоштовної діагностики. Скерування на такі обстеження видаватиме сімейний лікар, терапевт чи педіатр в електронному вигляді, через електронну систему охорони здоров’я.

Ніна Федько, за інформацією GALNET