Небесна сотня: 5 років болючих спогадів

5 років поспіль, 20 лютого, Україна вшановує пам’ять героїв Небесної Сотні, – людей, які першими поклали свої життя під час Революції Гідності. У Трускавці відбулись урочистості та покладання квітів до пам’ятного знаку Небесній сотні.

В Палаці Культури ім. Шевченка виставили малюнки вихованців Трускавецької Школи Мистецтв. Діти зобразили своє бачення тих доленосних подій, які мали місце під час революції в Києві, 5 років тому.

Трускавчани та небайдужі гості міста зібрались на урочистість в Палаці Культури, де відбувся концерт-реквієм “З Майдану в небо…”. Присутні згадали ті доленосні події, що мали місце на Майдані Незалежності та всіх, хто віддав своє життя під час Революції Гідності.

“Українці змінились. Ми згуртувались. Ми по-іншому дивимось на речі, на світ, новим європейським поглядом. Це важливо. Я вірив у це тоді, на Майдані, і зараз я також переконаний у цьому” – зізнається нардеп від 121 виборчого округу Богдан Матківський.

 

“Я переконаний, що той шлях, яким ми рухаємось є правильним. Після Революції Гідності в нашій країні відбулись незворотні зміни. І те, що ми маємо сьогодні, – децентралізацію, інші реформи, можливості для розвитку територій, – все це маємо завдяки Майдану. І ми мусимо рухатись в цьому напрямку” – зазначає міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

Після урочистостей в Палаці Культури ім. Шевченка всі попрямували до церкви Св. Миколая, аби помолитись за душі загиблих та попросити миру для України.

“Ця жертва не була даремна. Я впевнений, що Майдан змінив українців. Абсолютно всіх. Після тих подій змінився кожен. І я б мабуть ніколи не пішов добровольцем на війну, якби не бачив того, що відбувалось на Майдані, під час Революції гідності” – розповідає атовець Леонід Федевич.

Ніна Федько, фото – Трускавецька міська рада