Відбувся звіт голови Дрогобицької РДА Андрія Шевкенича

88 кілометрів відремонтованих доріг, 14 інвестпроектів на супроводі та 3 мільйони доларів залучених інвестицій, – про здобутки, невдачі та загалом про роботу влади Дрогобицького району прозвітував в середу, 13 березня, в залі районного народного дому голова Дрогобицької РДА Андрій Шевкенич.

Так як Андрій Шевкенич займає посаду голови Дрогобицької РДА близько півроку, то він одразу ж акцентував увагу на тому, що звітує не так про свою роботу, як про роботу апарату РДА, відділів та управлінь, від яких безпосередньо залежить життя району.

На звіті зібралось чимало людей, – власне зал районного народного дому був вщерть заповнений людьми, охочими почути інформацію про те, що було зроблено, або ж задати потім свої питання голові РДА. Прибув на звіт також перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

В рамках звіту було оприлюднено інформацію щодо надходжень та видатків до бюджету та тих робіт, які вдалось виконати. За три останні роки в Дрогобицькому районі було капітально відремонтовано 88 кілометрів доріг на загальну суму 469 мільйонів гривень. На супроводі райдержадміністрації перебуває 14 інвестпроектів, а в район вдалось залучити 3 мільйони доларів інвестицій.

“Це не багато. Але для прикладу ще в 2016 році ми заледве змогли залучити 50 мільйонів доларів інвестицій загалом в цілу область. За підсумками 2018 року сума інвестицій вкладених в Львівщину перевищила 100 мільйонів доларів. А в наступному році ми плануємо залучити вже близько 200 мільйонів” – розповів Ростислав Замлинський.

Впродовж минулого року Дрогобицькому району вдалось освоїти 413 мільйонів гривень залучених з держбюджету, 101, 7 мільйон обласних коштів та 89, 7 – власних коштів. Більшість з них були скеровані на інфраструктурні об’єкти, капітальні та поточні ремонти, заходи енергозбереження, освіту та культуру, забезпечення житлом дітей-сиріт та інше.

Однак не обійшлось і без негативу.

“За минулий рік, на жаль, ми не змогли освоїти 9, 5 мільйонів гривень. 6 мільйонів та 500 тисяч гривень – з Новокропивницької школи та міні-стадіону відповідно та 3 мільйони – виділених на Роївську школу. Це ганьба. Я маю велику надію, що таке більше не повториться” – зазначив голова РДА Андрій Шевкенич.

Найбільше часу було витрачено на питання-відповіді. Чимало присутніх брали слово та висловлювали хто пропозиції, хто зауваження, а хто й різкі вимоги та критику до голови РДА та представника обласної адміністрації.

Серед наболілого – заборгованість по заробітних платах медичним працівникам, забезпеченість житлом воїнів-атовців, перспективи створення ОТГ (у Дрогобицькому районі наразі створено лиш одну – Меденицьку ОТГ), вирубки лісу, неналежна якість комунальних послуг (часті відключення світла, газ та вода невідповідної якості). Проблем є чимало і це очевидно кожному.

Різкої критики в адресу Андрія Шевкенича не лунало, так як він обіймає посаду лиш півроку і давати оцінку його роботі доволі рано. Однак зауважень та пропозицій відносно того, що потрібно зробити присутні озвучили чимало.

Ніна Федько