Більше 90% школярів вакциновані від кору

Силами мобільних бригад і фахівців амбулаторій, в рамках спецоперації з імунізації, 26 605 школярів Львівщини отримали щеплення від кору. Таким чином кількість захищених від кору учнів середніх навчальних закладів області сягнула 90%. У Трускавці план виїзного вакцинування дітей по школах вдалось виконати на 82, 4%.

За оперативними даними ЦГЗ, Львівська область втратила своє лідерство за рівнем захворюваності на кір — з 1 лютого цей показник щотижня зменшується в середньому на 10%. Водночас було розпочато активні заходи з імунізації, адже за уточненими даними в області понад 50 000 школярів мало тільки одне щеплення проти кору в анамнезі або ж взагалі не мало жодного.

«Ми досягли хорошого результату завдяки чіткій та плідній співпраці фахівців охорони здоров’я та освіти місцевого і національного рівнів. За 1,5 місяця проти кору захистили таку кількість дітей, яку б у рамках рутинної роботи щепили півроку. Показник колективного імунітету школярів Львівщини проти кору сягнув трохи більше 90%. Ми знову звертаємось до батьків, які все ще вагаються чи не можуть знайти час, аби вакцинувати своїх дітей: кір — дуже заразна і смертельна хвороба, не ризикуйте майбутнім своїх дітей!» — зазначив генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України Володимир Курпіта.

Маніпуляції щодо теми вакцинації та гарантованих державою вакцин наражають на смертельну небезпеку кожного українця. Крім особистого захисту від смертельно небезпечної хвороби, вакцинація надає захист і тим, хто не може отримати щеплення через постійні або тимчасові протипоказання, — завдяки колективному імунітету (коли щонайменше 95% населення навколо них вакциновано).

Нагадаємо, що специфічного лікування від кору не існує — запобігти захворюванню може лише вакцинація.

В Україні достатньо якісної та ефективної вакцини КПК (проти кору, паротиту та краснухи), що захищає від кору і його важких ускладнень. Для щеплення застосовують вакцини «Пріорикс»/Priorix (виробник Glaxosmithkline Biologicals S.A., Бельгія) та «М-М-Р ІІ»/M-M-RII (виробник Merck & Co., Inc., США).

У трускавецьких школах також працювали мобільні бригади, завдянням яких було провести імунізацію школярів. За словами головного лікаря Трускавецької міської лікарні Ігоря Стасика, медики планували вакцинувати 813 дітей, по факту щеплення вдалось зробити 670 дітям, що становить 82, 4% від плану. Однак вже такий результат дозволяє убезпечитись від можливих епідемій кору. Поодинокі випадки захворюваності в місті ще можуть виникати, так як хворіють на кір не лише діти, але й дорослі, які свого часу відмовились від щеплень в дитинстві.

Попередній тиждень став чи не першим за тривалий час, коли в місті не було зареєстровано жодного випадку кору.

Ніна Федько, за матеріалами Центру громадського здоров’я МОЗ