Президентські вибори 2019: ЦВК опрацювала 68% бюлетенів

31 березня в Україні пройшло голосування за кандидатів на пост президента України. Наразі лідерами президентських перегонів є Володимир Зеленський (30,45%), Петро Порошенко (16,2%) та Юлія Тимошенко (13, 13%), за результатами 68,8 % опрацьованих бюлетенів.

Українці відверто шокували своїм голосуванням, так як попередні результати голосування переплюнули найсміливіші прогнози та соціологію. Більше третини виборців віддали свої голоси за Володимира Зеленського.

На Львівщині лідирує Петро Порошенко. За підсумками опрацьованих протоколів (75,6%), 36,35% виборців віддали свої голоси за діючого главу держави. Друге місце на Львівщині тримається за Анатолієм Гриценко, третє – за Юлією Тимошенко.

В межах закордонного виборчого округу лідером також є Петро Порошенко (38,58%), на другому місці Володимир Зеленський (26,14%), на третьому – Анатолій Гриценко (10, 61%).

Однак більшість центральних, північних та південних областей і навіть Закарпаття в більшій мірі віддали свої голоси за Володимира Зеленського.

Єдине, що можна стверджувати однозначно, – вибори відбулись. Причому максимально демократично та прозоро. Загалом по Україні явка виборців, за даними ЦВК, склала 62, 79%. Абсолютного переможця виборів в першому турі немає. Тож українцям, очевидно, доведеться визначатись у другому турі між двома кандидатами, – діючим президентом Петром Порошенко та Володимиром Зеленським.

Результати національного екзит-полу мало чим відрізняються від сьогоднішніх даних ЦВК. Підрахунок голосів ще триває, однак все свідчить про те, що кардинальних змін, які могли б сильно вплинути на результат, не прогнозують.

Другий тур виборів відбудеться 21 квітня.