Франкознавець Богдан Тихолоз та художник Віктор Мельник презентували у Трускавці спільний проект

В музеї міста-курорту Трускавець презентували проект “Перехресні стежки”. Авторами його стали відомі в нашому регіоні люди – франкознавець та директор дому Франка у Львові Богдан Тихолоз та художник Віктор Мельник. Проект включає в себе світлини Богдана Тихолоза та глибокофілософські ілюстрації Віктора Мельника до творів Івана Франка.

Автори проекту розповіли про те, як відбувалась реалізація їхнього задуму та як тривала робота над проектом.

Автори зуміли вдало поєднати фотографію та графіку. Частину проекту становлять мистецькі світлини Богдана Тихолоза, під спільною назвою “Світло на павутинці. Те, що мене тримає”. Митцем себе називати автор не поспішає. Каже ” я трохи історик, публіцист, трохи франкознавець, трохи блогер. Але все відносно. Якщо говорити про франкознавство, то важко сказати, чи ми добре знаємо Франка. Я насправді не впевнений, чи жінка Франка добре знала та розуміла його. Тому ми можемо говорити про відносні знання, розуміння, вивчення його творчості. Фотографувати я люблю давно. Тут присутні фотографії з чотирьох країн, тут не підписано місця, але в кожному фото є своя філософія” – розповідає Богдан Тихолоз.

Графіка Віктора Мельника увійшла до книги Богдана Тихолоза “Психодрама Івана Франка”.  Поштовхом до інтерпретації літературного доробку Івана Франка стали тексти, що увійшли до цієї книги.

“Найгірше для автора – це коли він багато пише у шухляду. Кожен автор відчуває себе реалізованим тоді, коли його роботи бачать, коли він виносить свою творчість в люди. Тому ми дякуємо всім, хто прийшов побачити наші роботи та послухати про нашу творчість” – зізнається Віктор Мельник.

Модератором зустрічі виступила директор музею історії міста-курорту Галина Коваль, яка згадала про вагому роль Івана Франка для Трускавця, розповіла про згадки про курорт у творчості Каменяра та його візити до міста-курорту. Продовжив цю тему директор державного історико-культурного заповідника “Нагуєвичі” Богдан Лазорак. Згодом – директор музею “Дрогобиччина”, в якому автори планують організувати завершальну виставку, Алла Гладун.

На презентацію проекту прибуло чимало небайдужих до мистецтва людей. Владу міста представила керуюча справами міськвиконкому Олена Петранич. Окрім розповідей про Франка та його творчість, присутні мали змогу почути майстерне виконання творів Франка від вихованців трускавецької школи-мистецтв.

Ніна Федько