“За останні кілька років зроблено більше, ніж за всі роки незалежності!” – депутат ТМР Микола Сеньків

Про роботу, виконану на окрузі впродовж останнього року, громадську діяльність та роботу в депутатських комісіях – звітує позапартійний та позафракційний депутат Трускавецької міської ради Микола Сеньків, що представляє в раді виборчий округ №6, до якого входять будинки 19, 20, 21, 22, 24, 26 та 28 по вулиці Сагайдачного.

Що вдалось зробити на вашому окрузі впродовж минулого року?

В минулому році відбувалась реконструкція мереж вуличного освітлення по вулиці Сагайдачного. Власне, в цьому році було завершено ці роботи. Йде мова не лише про освітлення центральне, при дорозі, але й внутрішньоквартальне, частини будинків мого округу. Там роками не було освітлення, а зараз воно облаштоване і в темний час доби прибудинкові території добре освітлені.

Частково було завершено реконструкцію систем водопостачання, що ведуть до самих будинків. Раніше споживання води на парній стороні вулиці було близько 900 кубометрів в добу, а наших мешканців безпідставно звинувачували в тому, що вони найбільше води крадуть. Але стало очевидно, що причиною такого великого споживання води насправді були підземні витоки. Бо тепер, коли запустили нову лінію, маємо споживання плюс-мінус 110 кубометрів в день.

В минулому році ми провели замощення бруківкою прибудинкової території Сагайдачного 21. Зараз проводяться роботи з замощення бруківкою внутрішньоквартальних доріжок на парній стороні вулиці. По завершенні цих робіт, перейдемо до Сагайдачного 19, так як там прибудинкова дорога в поганому стані.

Насправді зроблено вже дуже багато. Наш мікрорайон давно не отримував такого фінансування і мабуть за весь час незалежної України не було зроблено стільки, скільки зробили за останні кілька років. Завжди наш округ чомусь залишався поза увагою, а тепер зроблено справді багато потрібних робіт.

Також хочеться зазначити, що практично всі будинки на окрузі перейшли в ОСББ, лише один залишився (Сагайдачного 19), який перебуває на обслуговуванні в управителя, КП “Трускавецьтепло”. Люди побачити, що робиться, які зміни відбуваються, тому настрої практично у всіх такі, що треба об’єднуватись в ОСББ і самим управляти своїм будинком.

Якщо говорити про запити та звернення, чи часто їх готуєте і чого вони здебільшого стосувались?

Відколи я є депутатом, то зробив близько півсотні запитів та звернень (3, 5 роки). За останній рік було близько 15. Здебільшого вони стосувались тих проблем, які є на окрузі і з якими до мене звертаються люди. Часом це зовсім смішні питання чи прохання від виборців, але й на них доводиться реагувати.

До прикладу, коли в нас поставили нові стовпи (ліхтарі), то одна жінка зверталась з проханням про те, щоб повернути світло в іншу сторону, так як світло світило їй у вікно. Все таки ми його розвернули і тепер та жінка каже, що щоночі молиться, згадує і дякує (сміється -авт.).

Є також на моєму окрузі садочок “Сонечко”. Батьки дітей, які відвідують цей заклад неодноразово звертались з проханнями, щоб замостити бруківкою територію самого садочку. Так як там замінювали якісь комунікації, територія була розрита, що створювало значні незручності.

В основному це робочі питання, господарські, які стосуються проблем округу. Нічого такого глобального немає. Останнє звернення буквально щойно передав, – листи від наших всіх 6-ти будинків ОСББ, де я є керівником. У нас є котельня на окрузі і під цією котельнею стоїть сміттєзбірний майданчик. Коли є вітер, то це сміття розносить по цілому майданчику. Більшість людей вирішила, що цей майданчик треба розділити. Частину його перенести до магазину “Світлана”, а частину – до Сагайдачного 12. А в цьому місці ми його ліквідуємо, так як він навіть по санітарних нормах не відповідає вимогам. Людям це створює незручності, особливо в літній період, коли сміття дуже швидко псується.

В якій комісії працюєте? І як можете охарактеризувати цю роботу?

Я працюю в комісії освіти, культури, медицини. В  нас мабуть найдисциплінованіша комісія. Ми завжди збираємось в 100%-му складі і на 99% всі питання в нас вирішуються одноголосно і позитивно. Звичайно бувають різні ситуації, бувають протиріччя, але загалом робота комісії є позитивною і продуктивною.

Я також є членом комісії (недепутатської) з питань позбавлення батьківських прав. Робота в цій комісії завжди нелегка, бо є дві сторони і завжди для однієї сторони ти будеш поганим. Є різні життєві ситуації і ми в Трускавці також маємо різні проблемні сім’ї. Зараз я також працюю над усиновленням одного хлопчика. Вже подав усі документи, в комісії участі не беру, щоб не було конфлікту інтересів. Сподіваюсь, що найближчим часом буду мати висновок комісії і зможу звертатись до суду.

Чи часто спілкуєтесь зі своїми виборцями? Чи є співпраця? І наскільки активно люди йдуть на контакт?

Я живу на своєму окрузі, є головою в кількох ОСББ. Я щодня на місці, тому люди мене бачать, звертаються. Маю постійний діалог з виборцями. За останні кілька років погляди людей дуже змінились. Люди починають розуміти, що все те, що ми зробимо разом, ми зробимо самі для себе. Можу судити навіть по тих толоках, які щороку в нас проводяться. Коли ми починали, то нас було двоє-троє, а зараз, коли ми робимо толоку біля одного 32-квартирного будинку, то на неї виходить вже 20 людей.

Плануємо зараз прибирати лісосмугу, що межує з нашими будинками. Біля нас знаходиться тренажерний майданчик, який ми виграли через партиципаторний бюджет і також там маємо дитячий майданчик. Хочемо там поприбирати, привести все до порядку.

Спілкування з людьми мені точно не бракує. Спілкуємось щодня, люди завжди можуть звернутись, а я стараюсь все, що в моїх силах зробити, щоб допомогти.

Часто звертаються люди і з інших округів. Наша виборча система побудована так, що деякі округи змогли отримати одразу кількох депутатів, а деякі – жодного. Це проблема, бо про такі округи ніхто не хоче дбати. В нас ніби намагаються пропорційно по округах ділити фінансування, але насправді воно мало діє.

Які проблеми ви, як депутат, бачите на сьогоднішній день і що потрібно вирішувати найближчим часом?

Найперше, чого потребує Трускавець, – це реконструкція парку. На це місту потрібно близько ста мільйонів гривень. Це питання, яке не вирішити за один рік. Вже в цій каденції ми почали реконструкцію, хочеться вірити, що в найближчі 5-6 років її можна буде завершити. Йде залучення коштів з області, з місцевого бюджету. Але мова йде про дуже великі суми.

Важливе та складне питання – створення СП з ПрАТ Трускавецькурорт. Зараз вони готові 50% віддати місту в спільному підприємстві. Коли ми хотіли створити це підприємтсво, нам це не вдавалося. Зараз, коли вони самі прийшли, то вже є певна насторога, що може в цьому бути якась підводна течія. Не хочеться, щоб від наших рішень постраждали ні мешканці, ні місто. Життя покаже. А це питання ми будемо розглядати вже на наступній сесії.

А якшо говорити про загальноміські, стратегічноважливі речі, які хтось критикує, а хтось хвалить. На вашу думку, чи правильний курс обрало місто для свого розвитку?

Ну критикують насправді одні й ті самі. І критикують не завжди справедливо. Міська раде не винна тому, що закрився верхній бювет, бо він є в приватній власності. Але звичайно міська рада повинна шукати шляхи, щоб вплинути на власника, мотивувати його відкрити бювет, оживити нагірну частину курорту. Я днями прогулявся там, то побачив все на власні очі. Був неприємно вражений, бо те місце, де колись вирувало життя, сьогодні в дуже депресивному стані.

Але, якщо говорити загалом про те, чи в правильному напрямку рухається місто, то – так, я вважаю, що ми на правильному шляху. За короткий термін було зроблено колосальну кількість робіт по місту. Багато людей може не помічають того, що робиться.Пенсіонери можуть не знати, що проводяться капітальні ремонти, реконструкції дахів, утеплення по школах і садочках. Люди молодші можуть знати про школу, але не знати, скільки всього було зроблено в лікарні. Але насправді всі галузі в нас є задіяні, всюди щось робиться, все оновлюється і це величезний об’єм роботи по місту. Може проблема міської ради в тому, що всю цю інформацію треба доносити до людей. Якби всі люди були поінформовані про ці роботи, – кількість тих, хто критикує, була б ще меншою.

Але загалом, робота ведеться, позитивних змін дуже багато, співпраця є. Хочеться подякувати виборцям, всім хто активно долучається до цих робіт. І хочу запросити всіх на загальноміську толоку, яка відбудеться 13 квітня, закликати людей не бути байдужими, вийти, поприбирати насамперед в себе біля будинку, на своїх городах і тим самим долучитись до того, щоб наше місто було чистішим.

Спілкувалась Ніна Федько