Скільки коштів вдалось залучити для Трускавця з державного та обласного бюджету?

Цьогоріч на конкурсі регіонального розвитку від Трускавця було подано 16 проектів, з яких переможцями стали лише 3 проекти. Чому так сталось і скільки взагалі коштів вдається залучати місту з обласного та державного бюджету, – з’ясовували на сесії Трускавецької міської ради.

З питаннями про те, чому місто має такі низькі результати в конкурсі проектів регіонального розвитку, порівнюючи з містами-сусідами, виступив депутат міської ради Юрій Яворський. За його словами, порівнюючи з Бориславом та Дрогобичем, які цьогоріч показали успішну роботу в напрямку залучення для своїх міст коштів ДФРР, Трускавець показав порівняно низькі результати. Так як всього проектів було подано 16, а перемогу змогли здобути лише 3 з них. В той час як міста-сусіди спромоглись написати в 3-4 рази більше проектних заявок та залучити до міста більше коштів.

Однак, як з’ясувалось, причина такого результату не в тому, що проекти у Трускавці написані неякісно, а в тому, що кошти обласного та державного бюджетів виділяють переважно тим містам, які менш успішні та мають більше потреб. Трускавець з високим індексом спроможності цьогоріч потрапив під реверсне фінансування, і в міста забрали більше мільйона гривень до держбюджету, як в міста, яке демонструє успішну роботу та максимально справляється зі своїми проблемами самотужки.

“Через те, що наше місто демонструє успішну роботу та має вищий індекс спроможності серед міст-сусідів, вже на старті розгляду проектів ми маємо -2 бали. Тобто, для того, щоб мати більше шансів і бути на рівні з іншими , ми мали б подавати проекти, де кошти громади не 17-18%, як ми маємо зараз, а 20-22%. Але чи так багато людей, чи так багато спонсорів, які готові долучатись фінансово, щоб забезпечити більший внесок коштів громади? Насправді ні. Тому маємо таку ситуацію” – розповів міський голова курорту Андрій Кульчинський.

Заступник міського голови Олексій Балицький, який за сумісництвом є депутатом Львівської обласної ради, розповів по залучених коштах більш детально, зробивши порівняльний аналіз з попередніми роками. За його словами, зараз місто залучає в рази більше коштів з різних фондів обласного та державного бюджетів, ніж це було ще кілька років тому. В підтвердження цьому – надані графіки.