Українці обрали нового президента

21 квітня в Україні відбувся другий тур президентських виборів. За даними 97% опрацьованих бюлетенів, ЦВК оприлюднило попередні результати. Відповідно до них кандидат Володимир Зеленський набрав 73% голосів, а діючий президент Петро Порошенко 25%.

Результати виборів були прогнозовані. Ще вчора, за результатами національного екзит-полу, було очевидно, що переможцем в другому турі буде Володимир Зеленський. Діючий глава держави, після оголошення даних екзит-полу, визнав перемогу опонента, привітав Володимира Зеленського та простягнув руку допомоги, наголосивши на тому, що продовжуватиме політичну кар’єру і завжди готовий прийти на допомогу в важливих для країни питаннях.

Єдиною областю, яка більшістю підтримала Петра Порошенка, стала Львівщина, – майже 63% людей, які проголосували, віддали свій голос за діючого президента. Не чекаючи офіційних результатів виборів, у відставку подав голова Львівської ОДА Олег Синютка, який ще перед першим туром виборів наголошував, що з новим президентом працювати не буде.

В інших областях, як і загалом по Україні, перевагу здобув Володимир Зеленський. Загалом явка виборців по Україні склала 62,09%.

Згідно з чинним законодавством, ЦВК повинна встановити результати голосування до 1 травня, а оприлюднити їх – до 4 травня.

Таким чином, інавгурація має відбутися не пізніше 3 червня 2019 року.

Ніна Федько