Трускавецька школярка впродовж року навчатиметься у США

Трускавчанка, учениця 10-го класу НВК СЗШ №2-гімназія, Евеліна Наконечна здобула перемогу в міжнародній американо-українській програмі обміну майбутніх лідерів FLEX. Завдяки їй дівчина матиме можливість протягом року проживати та навчатись в США.

Програма обміну студентами діє в Україні вже багато років. З року в рік найсміливіші учні подають заявки на участь, однак перемогу здобути не так легко. Окрім звичних тестів на знання англійської мови, на учасників програми чекають інші творчі конкурси та перевірка на те, наскільки дитина є самостійною, відповідальною і чи зможе вона витримати впродовж року сама в чужій країні.

Конкурс проходив в три етапи. Загалом на території Львівщини в ньому взяли участь 665 учасників, учнів різних шкіл області. Поміж ними – двоє трускавчан. До третього етапу дійшли лиш 74 учні, з яких згодом було обрано переможців.

FLEX – це програма культурного обміну між Україною та США. В Україні вона діє вже 22 роки. Адмініструється організацією American Council, за підтримки Міністерства освіти і науки України. Програма надає переможцям стипендії, щоб подорожувати до США, навчатись в американській школі впродовж одного академічного року та проживати в американській родині.

“Загалом завдання були не складні, але час на їх виконання був дуже обмежений. Мені подзвонили минулого тижня представники програми та повідомили, що я перемогла. Я була дуже рада, оскільки я півроку чекала відповіді і вже давно мріяла поїхати на навчання в США” – розповідає Евеліна.

Вчителька, яка викладає в дівчини англійську в школі-гімназії радіє за успіхи своєї учениці.

“Евеліна подзвонила мені минулого четвера, сказала: “Леся Ігорівна, ми перемогли!”. Я була дуже рада за неї. Ця програма дає можливість протягом одного навчального року жити та навчатись в США, це чудовий досвід, нові знання, нові враження. Тому маємо цьогоріч такі приємні новини для школи” – розповідає вчитель англійської Леся Дукас.

Наразі на дівчину ще чекає ряд бюрократичних процедур, виготовлення студентської візи та чимало організаційних моментів, так як поки ще невідомо в яке саме місто потрапить трускавчанка, в якій сім’ї проживатиме та в якій школі навчатиметься впродовж року перебування в штатах.

Ніна Федько