Трускавецьким депутатам вручили планшети для електронного голосування

Депутатський корпус Трускавецької міської ради нарешті голосуватиме електронно. Вчора, 14 травня, в Народному домі відбулась навчальна сесія, а вже завтра, на черговому сесійному засіданні, міські обранці голосуватимуть за допомогою планшетів.

Кошти на систему “Рада Голос” були виділені наприкінці 2018 року. Досі тривала технічна підготовка. Та вже на найближчій сесії голосування відбуватиметься електронно. Всі депутати вже занесені систему. Кожен депутат, прийшовши на сесійне засідання, отримуватиме персональний планшет, за допомогою якого голосуватиме. Підрахунок голосів відбуватиметься автоматично. Спочатку вся інформація оприлюднюватиметься на екрані, а згодом, буквально за кілька хвилин, і на сайті, тож люди зможуть бачити, як голосує кожен депутат. І не лише це. Виборці тепер чітко бачитимуть, чи був їхній депутат на сесії, скільки часу він там провів – годину-дві, чи все засідання, які поправки вносив та як голосував.

Вчора, 14 травня, відбулось навчальне засідання сесії, під час якого депутати вчились користуватись планшетами, голосувати, реєструватись до виступу, вносити поправки до проекту рішення і т.д.

“У четвер, 16 травня, маємо чергову сесію. Питань на цю сесію винесено багато. Тому ми проводимо навчання попередньо, щоб всі депутати могли розібратись, зрозуміти як відбуватиметься процес голосування. Всі рішення автоматично підтягуватиме на сайт. Крім цього в систему внесено всю інформацію про депутата, про відвідування ним сесій, про партійну приналежність, виборчий округ. Тож виборці зможуть бачити все на сайті” – розповідає секретар Трускавецької міської ради Наталія Пономаренко.

Кошти на систему електронного голосування були виділені з державного бюджету, завдяки клопотанням депутата ВР від 121 виборчого округу Богдана Матківського. Наприкінці 2018 року було виділено кошти на придбання систем “Рада Голос” для Трускавецької, Бориславської, Стебницької міських рад та Меденицької селищної ради. Вартість однієї системи електронного голосування – 190 тисяч гривень.

Ніна Федько