У Трускавці лікарі стали ще ближчими до своїх пацієнтів

Віднедавна у Трускавці прийом сімейних лікарів та педіатрів здійснюється без вихідних, завдяки обладнаному черговому кабінету первинної медичної допомоги. А у випадку критичного стану пацієнта лікар може здійснити виїзний огляд на дому, – для цього для відділення ПМД придбали спеціальний автомобіль.

Такі новації вдалось втілити, завдяки реалізації медичної реформи. На сьогоднішній день у Трускавецькій міській лікарні 92% пацієнтів вже уклали декларації зі своїми лікарями. Це дуже успішний результат, один з найкращих в області. В рамках реформи, фінансування медичного закладу здійснюється напрямку з Національної служби здоров’я. Тобто гроші йдуть за кожним пацієнтом, який офіційно задекларував свої відносили з лікарем.

Завдяки тому фінансуванню, яке отримала Трускавецька міська лікарня, стало можливим реалізовувати чимало змін, необхідних медичному закладу. Зокрема, за кошти отримані від Національної служби здоров’я, лікарня зробила ремонт та обладнала черговий кабінет первинної медичної допомоги, за найсучаснішими вимогами.

“Цей кабінет – це гордість нашого відділення і нашої лікарні. Він обладнаний відповідно до табелю оснащення, відповідно до вимог Національної служби здоров’я України. Тут є все необхідне, – пульсоксиметр, електрокардіограф, тонометр, фонендоскоп, глюкометр, вага, зростомір, шафа невідкладної медичної допомоги, – все, що необхідно для прийому пацієнтів і надання медичної допомоги і дорослим, і маленьким. Кабінет працює у вихідні та святкові дні, з 9.00 до 15.00. Тому, будь ласка, укладайте декларації, хто досі їх не має, та звертайтеся до нас за допомогою” – зазначає завідувач відділення первинної медичної допомоги Надія Рибак.

Новий автомобіль Renault Dokker придбали для відділення ПМД також за кошти, отримані від НСЗУ, близько місяця тому. Він використовуватиметься виключно для потреб відділення, – щоб привезти вакцини, щоб здійснити виїзд до пацієнта на дім. Експлуатацію нової автівки лише розпочинають, однак вже зараз працівники відділення радіють таким позитивним змінам, які дозволять їм стати ще на крок ближче до пацієнтів.

“Тепер ми можемо самостійно, в ті терміни, в які потрібно, їздити по вакцини, привозити їх вчасно, без перебоїв та незалежно від іншого транспорту, який є в лікарні. Також, коли є важкі випадки в наших пацієнтів, старші люди чи якийсь критичний випадок, коли людина не може добратись до лікарні, – по мірі необхідності ми зможемо використовувати цей автомобіль, зможемо бути більш мобільні та доступні до людей” – розповідає лікар відділення первинної медичної допомоги Микола Вахнич.

Вже близько року минуло з того часу, як Трускавецька міська лікарня уклала договір з НСЗУ і фінансування головної медичної установи міста відбувається напряму.

“Завдяки цим коштам ми можемо робити необхідні для лікарні речі. Це те, що дозволяє нам бути доступнішими до пацієнтів, бо головна наша мета – це пацієнтоорієнтованість. В подальшому ми ще маємо плани, що потрібно зробити в найближчому майбутньому, – зокрема хочемо провести ремонт туалетів у відділення ПМД, так як там часто приходять люди, зокрема батьки з маленькими дітьми, будівлі багато років і ремонти там ще не проводились. Тому ми поступово, маленькими кроками наближаємось до мети, щоб наші пацієнти були повністю задоволені якістю наданих послуг і умовами перебування тут” – наголошує заступник головного лікаря Трускавецької міської лікарні Руслан Пономаренко.

Ніна Федько