В кінотеатрі “Злата” презентували фільм “Переполох у Трускавці”

У кінотеатрі “Злата” відбувся показ фільму “Переполох у Трускавці”, – фільм, який був придуманий, написаний, повністю знятий та зрежисований у Трускавці презентували його творці та головні герої.

“Ідея зняти такий фільм була давно. Тому ми подали проект, через управління розвитку міста, на конкурс від Українського культурного фонду і в результаті виграли і отримали можливість свій задум реалізувати. Звичайно, що нам далеко до якихось голівудських стандартів, головне, що ми змогли це зробити і наші діти отримали колосальний досвід від того, що зіграли свої ролі в цьому фільмі, поруч з професійною акторкою Оленою Куртою. Ми працюємо далі і сподіваємось, що наступні наші роботи будуть ще кращими” – розповідає автор ідеї та режисер фільму, керівник “Галицької кіношколи” Олег Бачинський.

За сюжетом фільму, вчителька, спільно з учнями свого класу, вирушає в подорож до курортного Трускавця. Однак, вже в салоні автобуса, яким група дітей їхала до міста-курорту, розпочинаються різноманітні пригоди, які продовжуються і в самому Трускавці. Головній героїні (роль якої зіграла Олена Курта, досі відома за роллю заступниці директора в серіалі “Школа”) доведеться пережити чимало неочікуваних оказій у місті здоров’я, однак саме вони наштовхнуть героїню на усвідомлення сенсу життя та тих цінностей, які часто-густо губляться поза сірою рутиною нашої буденності.

“На цю роль я погодилась одразу, навіть не роздумуючи. Тому, що в нас, в Україні, сьогодні є дуже мало дитячого кіно. А воно дуже важливе. Тому я спершу погодилась, а вже потім ми почали говорити, радитись, думати про самі зйомки. В результаті нам все вдалось. І сьогодні ми презентуємо нашу спільну роботу з моїми колегами. Трускавець для мене завжди був особливим містом, я бувала тут раніше, тому я рада, що тепер я відома тут не лише, як Дарина Петрівна з серіалу школа, але й як вчителька з вашого, трускавецького, кіно Олена Богданівна” – ділиться емоціями Олена Курта.

В залі кінотеатру “Злата” можна було спостерігати справжній аншлаг. Учні трускавецьких шкіл радо завітали на показ фільму, в якому чимало героїв – їхні знайомі, однокласники, друзі. Так як учнів у фільмі зіграли учні трускавецьких шкіл, вихованці “Галицької кіношколи”. Тим паче, що на показ завітала сама Олена Курта, якій і перед сеансом фільму і після нього не давали проходу діти, бажаючі зробити на згадку фото, чи отримати автограф.

“Минулого року ми подавали свої проекти на конкурс від Українського культурного фонду. В результаті ми отримали дві перемоги і змогли реалізувати два проекти – провести Літературний фестиваль та зняти цей фільм. Я думаю, що це колосальний досвід для наших дітей, які змогли спробувати себе в ролі професійних акторів, побувати на кіностудії Довженка, побачити як створюється кіно, отримати позитивні враження, – і це найважливіше” – зазначає начальник управління розвитку міста Наталія Скибак. 

Після презентації короткометражки про Трускавець на широких екранах, фільм обіцяють викласти для загального доступу в інтернет-мережу. Тож усі охочі зможуть переглянути цю комедійну кінокартину, створену в нашому місті здоров’я.

Ніна Федько, фото Трускавецька міська рада