Місто-курорт Трускавець відсвяткувало 192-ий день народження

В рамках святкування в місті відбулась традиційна карнавальна хода, фестиваль оркестрів та мажореток, також на гостей чекала насичена розважальна та концертна програма. А родзинкою цьогорічного свята став гігантський 650-кілограмовий торт.

Святкування Дня міста-курорту у Трускавці проходить в третю неділю травня. В цей же день в країні відзначали день медика, свято Трійці та день батька.

Курортна столиця України святкувала яскраво та феєрично і навіть погода цьогоріч не завадила втілити всі святкові плани. Святкові дійства відбувались в місті упродовж трьох днів. Ще з п’ятниці в місті відбувались цікаві майстер-класи та розваги для найменших трускавчан та гостей курорту. На центральній площі щоденно мали місце різні заходи, до яких активно долучились культурно-мистецькі заклади міста.

Зокрема в музеях відбувались святкові презентації та виставки, на ганку музею Михайла Біласа лунали чудові музичні твори у виконанні вихованців школи мистецтв імені Романа Савицького. А на бульварі Торосевича розгорнувся святковий ярмарок з представленими смаколиками місцевої кухні та сувенірною продукцією.

Найбільше заходів традиційно припадає на неділю. На центральній площі відбулись виступи оркестрів та мажореток, учасників щорічного фестивалю конкурсу “Яскрава симфонія Прикарпаття”. В той час від кінотеатру “Злата” стартувала вже традиційна венеціанська карнавальна хода, за участю трьох театрів (львівського театру “Воскресіння”, а також театрів з Польщі та Чехії). Карнавал вже втретє проводять у Трускавці, тож і трускавчани і гості міста з задоволенням долучаються до цього дійства, – всі бажаючі мали змогу переодягнутись в стародавні яскраві вбрання і спільно з тетралами, в супроводі колективу мажореток пройтись центральними вулицями міста.

На бульварі Торосевича в цей час уже готували головний сюрприз цьогорічного свята – найбільший за історію міста торт, виготовлений спеціально до Дня народження курорту. Торт спекли кондитери пекарні “Братрура”. Попередньо його анонсували як 50-метровий за довжиною та 500-кілограмовий за вагою, однак результат перевершив усі очікування, – солодкий сюрприз до дня міста виявився набагато важчим. 

“Ми сьогодні спеціально переважували його і виявилось, що наш торт має вагу не 500, а 650 кілограмів. Ідея спекти такий торт  у нас була й раніше, однак лише цього року нам вдалось це успішно реалізувати. До втілення нашого задуму долучилась міська рада і місцеві заклади та підприємці” – розповідає директор пекарні “Братрура” Ілля Дробчак.

Таким чином торт по всій своїй площі мав розміщені логотипи закладів-спонсорів. А самі спонсори, які долучились до створення цього солодкого дива, взяли участь в процесі його розрізання та частування ним трускавчан та гостей курорту. Завдяки цьому, за словами організаторів, вдалось пришвидшити процес та мінімізувати штовханину навколо торта.

Вже після солодкого частування на трускавчан та гостей міста чекав вечірній концерт, за участю Віктора Павліка та гурту ТІК.

 

Ніна Федько