У Трускавці відбувся етап чемпіонату України зі стронгмену

У Трускавці відбувся етап парного чемпіонату України зі стронгмену. 14 найсильніших чоловіків України прибули до курортного міста, щоб продемонструвати свої богатирські вміння. Найсильнішими у підсумку стали львів’яни.

Федерація строгмену, спільно з Трускавецькою міською радою, організовує та проводить етап чемпіонату України у курортному Трускавці вже втретє.

“Силачам до вподоби змагатись тут, – кажуть позитивно впливає природа, цілющі води та чисте повітря. А так як спортсмени пропагують спорт та здоровий спосіб життя, – то сам Бог велів робити це у нашому місті здоров’я” – наголошує міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

Цьогоріч найсильніші чоловіки України демонстрували свої вміння в різних спортивних дисциплінах. 7 команд, по двоє спортсменів у кожній, мали за обмежений час, виконати якомога більше вправ.

“Я займаюсь цим видом спорту, бо він видовищний та цікавий і як шоу, і як вид спорту. А в цих змаганнях є своя специфіка. Бо тут ми працюємо, як команда, тому важливо взаємодоповнювати один одного, вчасно допомогти, замінити” – розповідає учасник змагань з Кривого Рогу Роман Сірманов.

“В рамках змагань у нас відбувається тяга вантажівки. Рельєф площі такий, що спортсменам доведеться тягнути її трохи вгору, під нахилом 5 градусів, а це серйозне навантаження. Є також дві командні естафети – перенесення валіз по 155 кілограмів. Також це естафета – почергове піднімання гантелі та труби. Згодом змагання на максимальну кількість перекидань покришки, вагою 360 кілограмів. Ще одна вправа – це наше українське ноу-хау, яке ми презентуємо тут, у Трускавці. Це класична вправа куль атласа, але якщо зазвичай кулі бетонні, або витесані з граніту, то наша стронгменівська спільнота довго боролась над тим, щоб самі кулі були протиударні. Цьогоріч ми зуміли зробити це – і вже патентуємо наш винахід, – гумові кулі, які при падінні не розколюються” – розповідає президент української федерації стронгмену Сергій Конюшок.

Головний суддя змагань, володар титулу “Найсильніша людина України, Василь Вірастюк в змаганнях виступив у ролі головного судді.

“Важко сказати, чи стає у нас в країні більше сильних чоловіків, але в нашій федерації стронгмену щороку прибуває нових спортсменів. Важкоатлети, люди з інших видів спорту приходять до нас. Цього року також маємо нових спортсменів, які йдуть з пауерліфтингу і виступатимуть в нас” – зізнається Василь Вірастюк.

Усі учасники чемпіонату забезпечили трускавчанам та гостям міста яскраве видовище. У підсумку змагань, після трьох годин виступів на палючому сонці, перемогу здобула команда стронгменів зі Львова, в складі спортсменів Юрія Огоновського та Павла Кордіяка.

Команда з м. Чернівці у складі: Олександра Кочергіна та Павла Гайши посіла друге місце. Бронза змагань дісталась команді з м. Івано-Франківська, яка була представлена парою атлетів ( Іван Шарий та Володимир Климко).

Ніна Федько