Екоакція: українців закликають відмовитись від поліетилену

Сьогодні, 3 липня, в рамках Міжнародного дня відмови від поліетиленових пакетів, буде проходити акція “День без поліетилену”. Українців закликають долучатись та підтримати важливу для екології акцію.

У цей день пластикові пакети пропонують замінити паперовими або використовувати еко-сумки і в’язані авоськи.

Мета такої акції – привернути увагу до проблеми надмірного споживання одноразового пластику. Приєднатися до акції можуть як споживачі і громадські організації, так і супермаркети, магазини та ринки.

За даними ООН, щорічно у світі використовують 5 трильйонів поліетиленових сумок. При цьому щорічно в океан потрапляє 8 мільйонів тонн пластикової тари – у тому числі і пакетів. Морські жителі ковтають шматочки пластику, що потім призводить до їх смерті. Також в середньому кожна людина в світі з’їдає 50 тисяч частинок пластика щорічно. А якщо постійно пити воду з пластикової тари, то показник буде вище, як мінімум втричі. Пластик в організмі людини може призвести до багатьох захворювань. Як повідомляв УНІАН, у квітні 2018 року Київрада затвердила проект, яким пропонувалося обмежити використання одноразових поліетиленових пакетів у магазинах, – повідомляє УНІАН.

Екозахисники та активісти тривалий час б’ють на сполох та наголошують на необхідності відмовлятись від поліетилену та пластику. В країні все частіше проводять майсетр-класи з виготовлення еко-сумок, наголошуючи на тому, що це модно та водночас корисно. Сьогодні, 3 липня, українці можуть підтримати дану акцію. Відмова від поліетилену – це справа не одного дня. Однак нам необхідно рухатись в цьому напрямку інакше ми продовжуватимемо завдавати нищівного удару нашій екології, яка вже сьогодні перебуває у не найкращому стані.

Ніна Федько, за матеріалами УНІАН