24 роки Марківу та відкриття справи проти нардепа Матківського, – реалії італійського суду

12 липня суд італійського міста Павія засудив бійця Національної гвардії України Віталія Марківа до 24 років позбавлення волі. А до прокуратури Риму скеровують подання про відкриття судової справи проти депутата ВР від Дрогобиччини Богдана Матківського, який на той час був бойовим керівником Марківа.

Віталія Марківа звинуватили в убивстві італійського журналіста Андреа Роккелі під Слов’янськом у 2014 році. Тривалий час відбувалось слухання цієї справи італійським судом, – загалом відбулось 17 судових засідань, на кожному з яких підтримку побратиму забезпечував Богдан Матківський.

На останньому, 17-му засіданні, в залі було присутньо чимало українців, які прийшли підтримати Віталія, був посол України в Італії та генеральний консул України в Мілані. Однак вирок був просто неочікуваним. Незважаючи на те, що прокуратура Італії просила засудити Віталія Марківа до 17 років позбавлення волі, суд міста Павія, без мотивувальної частини, ухвалив рішення про позбавлення волі українського бійця аж на 24 (!) роки.

Окрім цього суд ухвалив скерувати подання до прокуратури щодо порушення судової справи проти українського нардепа Богдана Матківського, який на той час очолював підрозділ Нацгвардії та був безпосереднім керівником Марківа. Впродовж слухання справи Віталія Марківа, Богдан Матківський виступав в якості свідка.

“Напередодні я повернувся з 17-го судового засідання у справі Віталія Марківа, на якому 12 липня суд в італійському місті Павія визнав винним і засудив до 24 років ув’язнення бійця Національної гвардії України Віталія МАРКІВА, несправедливо обвинуваченого у причетності до загибелі італійського журналіста Андреа Роккеллі під Слов’янськом у 2014 році. 

Також суд постановив направити до прокуратури Риму подання щодо відкриття справи проти мене, як керівника бійця Національної гвардії Віталія Марківа, – про це повідомив 13 липня посол України в Італії Євген Перелигін. 

Дякую командуванню Національної гвардії України, Північного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України, Військової частини 3066 Національної гвардії України за принципову позицію та висвітлення питання. 

Прошу всіх небайдужих не залишатися осторонь, бо вирок – несправедливий та буде оскаржений кожним із нас!” – наголошує Богдан Матківський.

Українці обурюються рішенню італійського суду, активісти проводять акції, а соцмережами активно ширяться світлини та хештеги в підтримку Віталія Марківа, – #FreeMarkiv.

Однак задля оскарження рішення та відновлення справедливості цього недостатньо, – необхідна чітка та послідовна позиція української влади, в тому числі новообраного президента.

Нагадаю, заступника командира взводу першого батальйону оперативного призначення Національної гвардії імені Кульчицького старшого сержанта Марківа затримали 30 червня 2017 року в Італії за підозрою у вбивстві фоторепортера, громадянина Італії Андреа Рокеллі та його російського партнера Андрія Миронова під Слов’янськом 24 травня 2014 року.

За даними українського слідства, загибель двох журналістів сталася внаслідок артобстрілу з боку російсько-терористичних військ. У Нацгвардії наголосили, що у 2014 році в батальйоні імені Кульчицького в наявності не було жодного міномета.

Ніна Федько