Про бренд Трускавця говорили на Міжнародному туристичному форумі (+ відео)

У Трускавці проходить Міжнародний туристичний форум “Дністер: 1362 км прибутків”, покликаний консолідувати малий та середній бізнес та сприяти залученню інвестицій.

Загалом форум став майданчиком, на якому презентували малий та середній бізнес, який діє в межах Дністра.

Річка Дністер протікає через 7 областей України. На сьогоднішній день в межах протяжності Дністра налічується 117 діючих бізнесів. Більшість із них знаходяться в Хмельницькій області, майже половина – малий, приватний, садибний бізнес.

Однак, розвиток малого і середнього бізнесу в Україні далеко не безхмарний. Досі існує багато проблем, пов’язаних з веденням бізнесу.

Зокрема, аналізуючи наявні в Україні моделі ведення бізнесу, спікери виділили головну проблематику:

– Існуючий бізнес відкривали /розвивали власники виключно власними коштами, без залучення інвестицій та без залучення грантових коштів.

– бізнес досі негативно оцінює свою співпрацю з органами місцевої влади.

– чи не найбільше скарг стосуються незадовільної якості доріг.

– наявні проблеми зі сміттям (засміченість територій та водойм).

– бюрократія.

– плинність кадрів (втрата Україною кваліфікованих працівників).

Ці та інші проблеми не сприяють, а часом навіть стають на заваді, дрібному бізнесу в Україні. Саме їх, – переконані організатори та учасники форуму, – потрібно вирішувати першочергово.

Серед спікерів туристичного форуму  – засновники, керівники та представники успішних бізнес-проектів, компаній українських та закордонних, які діляться досвідом ведення бізнесу, досягненнями та проблемами, з якими доводиться стикатись досі.

Серед актуальних для регіону тем – говорили про бальнеологію, про розвиток медичного туризму та просування відпочинку в Карпатах як єдиного бренду.

“Коли людина їде на відпочинок сюди, вона не каже, що їде на Львівщину чи в якусь іншу область. Вона їде в Карпати” – наголосив на необхідності просування єдиного бренду засновник та директор агенції економічного розвитку PVV Knowledge Networks Володимир Воробей.

Трускавець вже став хорошим майданчиком для проведення такого роду заходів, конференцій та форумів.

“Якщо всі знають, що таке Баден-Баден. То так само всі знають, що таке Трускавець. Назва говорить сама за себе і одразу викликає відповідні асоціації” – зазначила генеральна секретарка та членкиня Ради Європейської асоціації SPA – курортів Чилла Мезоші (Бельгія).

Одним із яскравих представників успішного, відомого та визнаного у світі медичного бізнесу є Клініка відновного лікування професора Козявкіна. Її методику та втілення її за межами України презентували в рамках форуму.

Трускавець, як окремий бренд, презентували в рамках панельної дискусії “Розвиток сервісності та туристичних брендів”.

“Ми розуміємо, що для того, щоб іти в ногу з часом, потрібно покращувати сервіс, розвивати інфраструктуру. Люди, які їдуть до нас на лікування, стають вибагливіші. Вони вимагають кращого сервісу, хочуть бачити якісь атракції, хочуть кудись ще поїхати, щось подивитись. Не просто полікуватись. І ми мусимо рухатись в цьому напрямку, щоб відповідати сучасним вимогам ” – зазначив міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

Натомість керівниця управління розвитку туризму і курортів Львівської ОДА Наталя Табака наголосила на необхідності об’єднання зусиль у питанні просування туристично-курортного бренду.

“Часто наші курорти люблять просувати свій бренд за рахунок поширення негативу про сусідні курорти. Але насправді наші курорти (Трускавець, Моршин, Східниця) не є конкурентами і не мають ними бути. Ми повинні консолідовувати зусилля і просувати спільний бренд нашого регіону. Ресурси завжди легше об’єднати і така консолідована співпраця завжди буде ефективніша” – зазначила Наталя Табака.

Загалом форум покликаний об’єднувати представників бізнесу, знайомити їх між собою, розширювати можливості для співпраці між різними компаніями.

“Наша мета – бути майданчиком для сфери бізнесу, на якому можна обговорити проблеми, поділитись досвідом, розширити коло знайомств та можливості для співпраці” – розповів нашому виданню координатор форуму, представник агенції розвитку PVV Knowledge Networks Ярослав Мелех.

Міжнародний туристичний форум проходить на базі готельного комплексу Mirtel в Трускавці. Окрім спікерів та експертів, захід зібрав понад півсотні представників місцевого та закордонного бізнесу та сфери туризму.

Ніна Федько