Таких в Україні лише 7: медцентр “Свитязя” поповнився надсучасним УЗД апаратом

Медичний центр ГКК “Свитязь” поповнився надсучасним УЗД-апаратом експертного класу Toshiba Aplio 500, який допоможе діагностувати онкологічні захворювання та патології організму на ранніх стадіях. Апарат є сьомим в Україні, ідентичних йому за функціями аналогів на Львівщині немає.

УЗД апарат Toshiba Aplio 500, на даний час, є найперспективнішою діагностичною новинкою, особливо в галузі онкології. Медичний центр готелю “Свитязь” отримав його в п’ятницю, 9 серпня. Разом з апаратом в готель прибув представник компанії-виробника RH, яка займається ультразвуковим медичним обладнанням та працює на ринку України більше 13 років.

“Дана модель УЗД апарату має такий набір опцій, як еластографія зсувної хвилі, компресійна еластографія, що дозволить на найвищому рівні проводити обстеження пацієнтів та дасть можливість виявляти пухлинні процеси на найбільш ранніх стадіях. Раніше такої можливості не було, так як ні тут, в курортному регіоні, ні загалом на Львівщині, апарату такого класу не було” – розповідає представник фірми RH Петро Ковальчук.

 

Впродовж двох днів проводилось навчання для персоналу безпосередньо в готелі. В подальшому спеціалісти медичного центру “Свитязь” також проходитимуть навчальні курси, для підвищення якості надання діагностичних послуг.

“Цей УЗД-апарат допоможе нам підняти якість медичного обслуговування, зокрема в частині діагностики новоутворів. Якщо раніше скажімо виявляли в пацієнта кісти, новоутвори, то він потребував пункції та додаткових дообстежень. Зараз, за рахунок присутньої в апараті функції еластографії, ми можемо визначати індекс щільності даної тканини і пацієнт, з достовірністю 90%, матиме прогноз на найближчі 1-2 роки” – зазначає директор медичного центру ГКК “Свитязь” Петро Скурчанський.

 

На апараті встановлена остання версія програмного забезпечення 7,0, яка дозволяє здійснювати наступну діагностику:

  • еластографія зсувної хвилі (об’єктивний метод діагностики злоякісних новоутворень)
  • кардіологічний пакет (CV доплер, 2D Wall motion tracking (стрейн) – метод визначення кардіокінетики, рухливості кардіомієцитів в ішемізованих ділянках серця.
  • SMI (візуалізація мікросудин)
  • Функція контрастування
  • Aplipure – покращення візуалізації
  • Micropure – визначення щільності печінки
  • Precision, TSO, ADF, IMF – опції, які впливають на зображення.

Основним завданням еластографії є можливість відрізнити злоякісні новоутворення від доброякісних. На жаль, доволі частими є випадки, коли звернувшись до лікаря зі скаргами на наявність новоутворення, вам одразу пропонують оперативне втручання. А чи доцільно це? Можливо, варто ретельніше обстежитись? Саме технологія еластографії допоможе вирішити ці ключові питання. 

Дослідження необхідне пацієнтам з хронічними захворюваннями печінки, вузловими новоутвореннями і дифузними ураженнями щитоподібної залози, новоутвореннями молочних залоз, м’яких тканин, ураженням периферійних лімфовузлів. За допомогою еластографії зсувної хвилі (shear wave elastography) можна відрізнити злоякісні новоутворення від доброякісних, класифікувати типи певних пухлин, зробити висновок про наявність патології і її характер. 
Для оцінки еластичності зсувної хвилі використовуються швидкий (5000 кадрів/с) УЗ режим, високочастотні датчики та програмне забезпечення надзвукової візуалізації

Датчик індукує ультразвуковий імпульс, утворюється поперечна хвиля зсуву, яку й вимірюють для інформацієї про локальні в’язкоеластичні властивості тканини, враховуючи амплітуду зсуву в різних напрямах. Структура органів візуалізується настільки чітко, що за даними еластографії роблять висновок про характер процесу і навіть оцінюють, чи поширюється цей процес за межі капсули органу. Еластографія дозволяє діагностувати рак яєчників, ендометрій матки, новоутворення у простаті, щитоподібній залозі, лімфатичних вузлах з високою точністю і без біопсії. Це економить гроші пацієнтів і позбавляє необхідності робити таку травматичну процедуру як пункція.

Еластографія молочної залози – це найкращий скринінговий метод для жінок, які є в групі ризику розвитку раку грудей. це новий ультразвуковий метод візуалізації для характеристики вогнищевих уражень молочної залози, як додаток до звичайного ультразвукового дослідження (УЗД) та мамографії. Еластографія зсувної хвилі (shear wave elastography – SWE) дозволяє квантифікувати об’єктивне значення жорсткості патологічного вогнища, при якісній оцінці тканини молочної залози еластичність кодується в колірне картування і накладається на знімки В-режиму. Еластографія використовує здатність ультразвуку диференціювати доброякісні вогнища молочної залози (складні кісти, фіброаденоми, жировий некроз, радіальні рубці) від злоякісних, таким чином, зменшуючи кількість біопсій доброякісних вузлів молочної залози. Злоякісний процес можна виявити на ранньому етапі, що дасть шанс зберегти молочну залозу.

Тож кожен, хто дбає про власне здоров’я, цінує свій час та бажає отримувати якісні медичні послуги, може завітати до медичного центру ГКК “Свитязь” для проведення сучасних мультипараметричних досліджень з вивченням пружних властивостей органів і тканин (еластографією)! 

Медичний центр гарантує високу якість обстеження і надійність результатів, які вкрай важливі для постановки остаточного діагнозу і лікування.

Ніна Федько

За консультаціями та детальнішою інформацією звертатись до медичного центру ГКК “Свитязь”