Трускавець вшанував Каменяра

Біля пам’ятника Іванові Франку у Трускавці відбулись урочистості, з нагоди 163-ьої річниці з дня народження славетного українського Каменяра.

Традиційно біля пам’ятника Іванові Франку відбулось урочисте вшанування пам’яті нашого видатного земляка, поета, письменника, публіциста, перекладача, громадського та політичного діяча, праці якого завжди були та залишаються актуальними та важливими для українського народу.

На урочистостях зібрались представники міської влади – міський голова курорту Андрій Кульчинський, секретар ради Наталія Пономаренко, начальник відділу культури Тетяна Татомир. Також традиційно на заходах був присутній екс-міський голова Трускавця Лев Грицак, керівник міського осередку “Батьківщини” Руслан Крамар.

Ведучою заходу була керівниця Народного дому міста Людмила Лесишак. Перед присутніми виступили творчі колективи Народного дому та юні таланти міста, з вітальною промовою виступив міський голова Андрій Кульчинський, після чого відбулось покладання квітів до пам’ятника Каменяреві.

Довідка: 

Іван Якович Франко (27 серпня 1856, с. Нагуєвичі — 28 травня 1916, Львів, Австро-Угорщина) — видатний український письменник, поет, публіцист, перекладач, учений, громадський і політичний діяч. Доктор філософії (1893), дійсний член Наукового товариства імені Шевченка (1899), почесний доктор Харківського університету (1906).

Упродовж своєї більш ніж 40-літньої творчої активності Франко надзвичайно плідно працював як оригінальний письменник (поет, прозаїк, драматург) і перекладач, літературний критик і публіцист, багатогранний учений — літературо-, мово-, перекладо- й мистецтвознавець, етнолог і фольклорист, історик, соціолог, політолог, економіст і філософ. Його творчий доробок, писаний українською (більшість текстів), польською, німецькою, російською, болгарською, чеською мовами, за приблизними оцінками налічує кілька тисяч творів загальним обсягом понад 100 томів. Усього за життя Франка окремими книгами і брошурами з’явилося понад 220 видань, у тому числі більш ніж 60 збірок його оригінальних і перекладних творів різних жанрів. Він був одним із перших професійних українських письменників, який заробляв на життя літературною працею.

Ніна Федько, фото Володимира Ключака