Вольфганг Грубе: “Ми працюємо над забезпеченням міста чистою питною водою”

Близько двох років тому курортний Трускавець підписав договір про партнерство з німецькою громадою земля Ватлінген. Впродовж цього часу міста-партнери працюють над розробкою спільних проектів, реалізація яких фінансується урядом Німеччини. Зараз ведеться робота над реалізацією проекту Nakopa. Він передбачає зведення фільтраційної станції, завдання якої,- забезпечувати місто чистою питною водою, яку можна пити безпосередньо з-під крану.

Про партнерські відносини між нашими громадами та роботу, яка ведеться сьогодні в напрямку реалізації важливих для міста проектів, – спілкуємось з бургомістром Землі Ватлінген Вольфгангом Грубе.

Коли та за яких обставин розпочалось Ваше знайомство із курортним Трускавцем?

Наші перші контакти розпочались майже 12 років тому. Це була перша зустріч, яка відбулась у нашого спільного партнера, польського міста Ліманова. Тоді ми познайомились із Вашою делегацією, після чого почали налагоджувати дружні відносини із Вашим головою Андрієм Кульчинським, який є активним та відкритим до спілкування. Так,  в результаті тривалого спілкування, ми змогли підписати договір про партнерство між містом Трускавець та землею Ватлінген.

Наскільки мені відомо німецькі міста є дуже вимогливими, ви суворо підходите до вибору тих, з ким плануєте співпрацювати. Що спонукало Вас розпочати співпрацю з Трускавцем? Ви побачили в нас надійного партнера?

Головна причина – це ті симпатичні та щирі люди, які живуть тут. А ще, мабуть, це воля серця.

Чи мали Ви досвід аналогічної співпраці з іншими містами України?

Ні, жодного.

Тобто Трускавець став першим містом, з яким Ви розпочали партнерські відносини?

Так.

Минуло вже два роки, відколи був підписаний партнерський договір між нашими громадами. За ці два роки чи є прогрес у нашій співпраці? Що саме напрацьовано? І чи задоволені Ви тими відносинами, які зараз склались між нашими громадами?

Федеративна республіка Німеччина, як і загалом Європейський союз, дбає про те, щоб і країни сусіди Європейського союзу активно розвивалися. В цьому напрямку є спеціальні програми, які спрямовані на підтримку розвитку як великих міст, так і маленьких населених пунктів. Нам вдалось спільно напрацювати такі проекти в рамках нашої співпраці.

Власне один із цих проектів вже є реалізований. Це розробка стратегії розвитку Трускавецького субрегіону, – його втілення було оплачене коштами уряду Німеччини. Зараз, наскільки мені відомо, Ви працюєте над двома проектами, які Ви, спільно з нашим містом, підготували та які теж отримали фінансування уряду Німеччини. Розкажіть в кількох словах, що це за проекти?

Проект стосується очищення води. Це для нас дуже важливо, тому що в Німеччині, як і в багатьох інших європейських країнах, воду можна пити безпосередньо з-під крану. Шлях до питної води має бути максимально коротким. В цьому плані ми намагаємось допомогти, щоб кожен громадянин міста мав чисту питну воду в крані. Для цього в нас є різні програми, які допомагають залучати кошти на такі проекти.

Над чим зараз ведеться робота?

Ми працюємо над втіленням проекту щодо забезпечення міста чистою питною водою. В цьому році має бути розпочато будівництво водопроводу від озера до водозабірної станції. В наступному році буде будуватись фільтраційна станція. Будуть встановлені відповідні насоси. Впродовж наступних кількох років має бути завершено цей проект.

Іншим важливим аспектом нашої співпраці є запровадження в дію так званих добровільних пожежних дружин. Для Німеччини – це типове і зрозуміле явище. Ми б хотіли, щоб і в Трускавці, в Ваших околицях, населення добровільно дбало про свою безпеку. В рамках проекту планується збудувати невеликий опорний пункт пожежної бригади. Саме над цими проектами працюємо сьогодні.

Якщо говорити про розвиток Трускавця, Ви, як гість, який час від часу до нас приїжджає, як можете охарактеризувати розвиток нашого міста зі сторони? На Вашу думку, чи в правильному напрямку ми рухаємось?

За дванадцять років, відколи я вперше познайомився з Трускавцем, справді багато змінилось. Кожного разу, коли ми приїжджаємо до Трускавця, ми бачимо цей поступ. Особливо в плані економічного розвитку, постійно з’являються нові будови. За останні три роки місто зробило своєрідний стрибок у своєму економічному і соціальному розвитку. Звичайно, люди не змінилися. Вони і далі залишаються добрими, гостинними. Нас це дуже тішить і ми тут почуваємось справді комфортно.

Дякую Вам за спілкування і за те, що ця співпраця є можливою і ми маємо змогу втілювати такі важливі та актуальні для нас проекти..

Я також вдячний за нагоду бути тут. Для нас це також особливий та важливий досвід. Ми вже маємо великий досвід співпраці із польськими містами. В рамках цієї співпраці ми також багато вчимося. Це взаємний обмін досвідом та думками. Ми зацікавлені у розширенні цієї співпраці, тому нам важливо краще пізнати Вашу країну, про яку до недавнього часу ми мали досить мало інформації. Тому ми тут і готові до подальшої співпраці.

Спілкувалась Ніна Федько