У Трускавці впроваджують практику державно-приватного партнерства

У Трускавці уклали договір державно-приватного партнерства, – між комунальною установою “Трускавецька міська лікарня” та приватною медичною клінікою “Консиліум”. Незадіяне приміщення на четвертому поверсі лікарні передають у довготривалу оренду, – тут обладнають філію приватної клініки.

Курортне місто стало одним із перших в країні, хто започатковує практику співпраці між державними чи комунальними установами та бізнесом.

У середу, 2 жовтня, в залі засідань міської ради відбулось офіційне підписання угоди. Підписантами виступили міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, головний лікар КНП “Трускавецька міська лікарня” Ігор Стасик, зі сторони приватного партнера – головний лікар МЦ “Консиліум” Петро Скурчанський та головний акціонер “Консиліуму” Роман Войтків.

“Ми йшли до цього два роки. Коли ми лиш розпочинали роботу в цьому напрямку, міський голова сказав “Пробуйте. Навіть, якщо у вас не вийде, ви навчитесь, матимете досвід”. Я дуже рада, що у нас все вийшло і сьогодні наша робота завершується підписанням угоди. Фактично такої практики в Україні серед малих міст нема. Тому ми одні з перших, хто розпочинає таку співпрацю” – розповідає начальник управління комунальної власності ТМР Ольга Сегер.

Проект розроблявся за участі європейської компанії U Lead, яка допомагає впроваджувати реформу децентралізації. В тому числі впровадження якісних медичних послуг в регіонах країни.

Проект співпраці передбачає надання в довготермінову оренду приміщення хірургічного комплексу міської лікарні, яке наразі не використовується самим закладом. Орендар зобов’язується провести ремонтні роботи, закупити обладнання, задля обладнання там філії приватної клініки. Загалом “Кинсиліум” планує вкласти в реалізацію проекту понад 8 мільйонів гривень.

“Ми зобов’язуємось впродовж року провести капітальний ремонт приміщення, площа якого 460-480 кв.м. Ми зобов’язуємось закупити обладнання на 2 мільйони гривень. На наші плечі лягає оплата комунальних платежів, амортизаційних витрат та фонд заробітної плати персоналу. Крім цього буде сплачуватись орендна плата. Через кілька тижнів ми розпочнемо ремонт. А в березні-квітні наступного року, коли Національна служба здоров’я розпочне підписувати угоди з клініками про надання вторинних медичних послуг пацієнтам, – ми однозначно будемо одними із перших, хто цей договір підпише. Тоді люди зможуть отримувати безкоштовні послуги в нашій клініці” – зазначає головний лікар медичної клініки “Консиліум” Петро Скурчанський.

Наразі приміщення пустує, вже багато років. Тому керівництво лікарні радіє тому, що видалась нагода залучити до співпраці хорошого партнера.

“Сумно на душі, коли згадую четвертий поверх хірургічного комплексу, який майже двадцять років стоїть пусткою, а ми змушені щороку обігрівати пусті стіни. Фактично зараз ми надаємо цьому приміщенню друге життя. Зробиться ремонт і воно буде служити людям. Тим більше в час медичної реформи. Зараз йде реформування вторинної ланки медицини, тому лікарі, які працюватимуть в “Консиліумі” також будуть задіяні в цьому процесі” – зазначає головний лікар КНП “Трускавецька міська лікарня” Ігор Стасик.

“Підписання договору – це підсумок тривалої роботи, яка була проведена нами та нашими партнерами, під патронатом європейської структури – фірми U-Lead, яка займалась юридичним супроводом нашого проекту. Я впевнений, що цей проект “вистрелить”, по іншому просто бути не може. Так як в силу тих викликів, які ми маємо сьогодні, в тому числі в реформованій медицині, – ми мусимо долати труднощі нестандартними шляхами. Маємо сьогодні те, що вперше в історії України, принаймні серед малих міст – це точно, ми реалізуємо державно-приватне партнерство в царині медицини. Приміщення залишається комунальним, орендар зобов’язується зробити ремонт, утримувати його. Хто точно виграє від цього – так це пацієнт, який отримає якісніші медичні послуги” – впевнений міський голова курорту Андрій Кульчинський.

Ніна Федько