18 жовтня у Трускавці стартує ЛітФест-2019 (програма)

Вже за тиждень, 18 жовтня, у Трускавці розпочнеться грандіозне літературне дійство – ІІ Трускавецький ЛітФест, – фестиваль, який збирає в тісну родину творців сучасної літератури та її читачів. На учасників чекають цікаві презентації, літературні майстер-класи, музично-поетичні вечори та зустрічі з відомими авторами.

Ідейна натхненниця фестивалю Анна Литвин переконана, – подія варта того, щоб відкласти буденні справи та присвятити три дні Трускавецькому ЛітФесту.

Традицію проведення літературного фестивалю започаткували в курортному Трускавці минулого року. Організатори (Анна Литвин, спільно з Трускавецькою міською радою) були переконані, що Трускавець – чи не найкраще підходить для таких дійств, так як спокійна та розмірена атмосфера курортного містечка розвиває у людей любов до прекрасного – до мистецтва, до літератури. Тут, як ніде інде, добре читається. То чому б не зібрати тут всіх причетних до творення та споживання нашої літератури?

Так відбувся перший ЛітФест, який став не просто хорошою репетицією, але й довів, що любителів друкованої книги у нас чимало. Автори, які приїхали на презентації та зустрічі з читачами, в свою чергу зазначали, що сьогодні, в час інформаційних технологій, конкуренція у друкованої книги просто колосальна, тому письменникам доводиться бути гнучкими та йти в ногу з часом, аби втримати свою аудиторію.

Та, скільки б нового не винайшло людство, – друковане слово завжди матиме свого споживача. І попит на нього завжди буде. Це доводять не лише юні читачі, але й молоді письменники, які вносять у  нашу літературу чимало сучасного контенту.

Цьогорічний фестиваль відбуватиметься з 18 до 20 жовтня. Книжковий ярмарок традиційно буде розміщений в холі готелю “Трускавець 365”. Зустрічі з авторами, автограф-сесії, цікаві майстер-класи та панельні обговорення проходитимуть в кількох локаціях, – конференц-залі готелю, музеї Михайла Біласа, релігійно-просвітницькому центрі о. Івана Валюха, в школах міста. А в ресторації “Клюберг” відбуватимуться музично-поетичні вечори.

Програма фестивалю:

18 жовтня

Локація: готель «Трускавець 365», вул.Дрогобицька, 7

12.00 – 19.00
Книжковий ярмарок, фотосесії з письменниками. Куратор книжкового ярмарку Любов Хомчак (ГО «Книжкова толока»)

12.30
Офіційне відкриття фестивалю.

13.00 – 14.00
Володимир Лис, Надія Гуменюк «Мережива людських доль, на тлі історії, в романах письменників».
Модерує Оксана Каспрук.

14.00 – 14.45
Артур Сіренко: «Те, що не написане, того не було». Презентація нової книги «Петрогліфи». Модерує Оксана Каспрук.

15.00 – 16.00
Василь Трубай та Галина Вдовиченко: «Чоловік і жінка. Парадокси стосунків і пошуки гармонії співіснування» (за творами авторів).

Локація: готель «Трускавець 365», малий зал, вул.Дрогобицька, 7

15.00 – 16.00
«Як модерувати зустрічі з письменниками?». Кава з Анастасією Левковою для тих, хто хоче навчитися вести літературні зустрічі.

16.00 – 17.00
Сергій Сингаївський. «Віск і золото. Симулякри і справжність 1984 року і сьогодні в романі «Дорога на Асмару». Розмова про голод, як інструмент в руках жорстоких політиків проти народу Еритреї, про історичні і символічні паралелі з українською боротьбою.
Модерує Галина Плачинда.

Локація: вілла «Клюберг», вул.Шевченка, 1

18.30 – 20.00
«Рецитації» ( виголошення поетичного твору самим автором) сувора чоловіча компанія і поезія: Олександр Ірванець, Ігор Жук, Василь Трубай, Артур Сіренко, Василь Кузан.

Зустрічі в школах Трускавця

Локація: СЗШ №1

11.20 – 12.30
Письменниця Галина Вдовиченко «36 і 6 котів» і «Ліга непарних шкарпеток».

12.30

Письменник, сценарист, викладач Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого Василь Трубай.

Локація: СЗШ – ГІМНАЗІЯ №2

12.00 – 13.00
Анастасія Левкова – «Країно, прочитай мій щоденник. Чи можуть особисті щоденники підлітка стати літературою?» – розмова довкола книжки «Старшокласниця. Першокурсниця».

Локація: СЗШ №3

13.25 – 14.30
«Море.Вітер. Завірюха. Три стихії Анастасії Нікуліної» шоу-презентація трьох книг авторки.

19 жовтня

Локація: готель «Трускавець 365», вул.Дрогобицька, 7

10.00 – 19.00
Книжковий ярмарок, фотосесії з письменниками.

11.00 – 12.00
Мирослав Дочинець «Мудрість СпівТворення і СоТворення».
Модерує Анна Герилів.

12.00 – 13.00
Леся Коковська-Романчук і Тарас Коковський «Благословен, хто йде».
Модерує Галина Шиманська.

13.00 – 14.00
Розмова філософа, математика та видавця – Андрій Содомора, Михайло Зарічний, Василь Ґабор – «Людина серед речей і в інтернеті».

14.30 – 15.15
Ольга Лілік «Шлях до гармонії: чому важливо будувати мости, а не стіни». Модерує Сергій Сингаївський.

15.30 – 17.15
Любов Бурак (Дзвінка Торохтушко) «Ніби немає війни». Презентація книг: «Молитва», «Родинне», «Фотограф».
Модерує Оксана Рудавська.

16.30 – 17.15
Ірен Роздобудько «Творчість, як спосіб співіснування».
Модерує Галина Вдовиченко.

17.30 – 18.15
«Альтернативна історія» від Олександра Ірванця.
Модерує Діна Уайлд.

18.30
Література і джаз: Наталія Янушевич, Назарій Заноз, Тарас Коковський, Тетяна П’янкова, Любов Бурак. Акомпанують Ігор Нич (скрипка) та Оксана Кіселичник (фортепіано).

Локація: готель «Трускавець 365», малий зал, вул.Дрогобицька, 7

12.00 – 13.00
Надія Гуменюк «Фантастичні подорожі за веселку та пригоди з Яринчиного саду». Діти і розмова про дитячі книги.

13.00 – 14.00
«Кому потрібні мої сум і радість?». Як підліткові записи перетворюються на книжку. Зустріч із Анастасією Левковою, розмова довкола книжки «Старшокласниця. Першокурсниця».

Локація: художній музей Михайла Біласа, майдан Кобзаря, 3

14.30
Презентація альбому «Дотик золотого руна» та короткочасна виставка робіт Оксани Литвин та Ярослава Сахро. Укладач альбому: Катерина Каркадим. Куратор: Зеновія Шульга.

15.00
Люба- Параскевія Стринадюк. Гуцульський світ сьогодення у прозі авторки. Презентація книг: «Як я му жити на полонині», «З-загір’я. Щоденник любові». Модерує Анастасія Левкова.

Локація: релігійно-просвітницький центр о.Івана Валюха, вул. Стебницька, 3

12.00 – 13.30 (ІІ поверх)
Технологія створення коміксу: майстер-клас «Троє проти зла». Ярослав Світ і Тарас Ярмусь розкажуть, як вони, хлопці з Сихова придумали комікс, намалювали його і спільнокоштом видали.

14.00
Ірен Роздобудько та Василь Трубай – викладачі Київського національного університету театру , кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого проведуть майстер-клас для трускавецької «Галицької кіношколи».

12.00 – 13.00 (ІІ поверх)
СпівТворення з Галиною Вдовиченко: з книги – на сцену: «Чорна-чорна курка» і «Мишкові миші». Імпровізація за участі читачів( аудиторія: діти 7–10 років).

13.00 – 14.00 (ІІІ поверх)
Творимо казку разом. «Казка про десять тисяч літер»
Майстер-клас «Як проілюструвати книгу» від автора Дзвінки Торохтушко (Любов Бурак) та художника-ілюстратора Олександра Курило
Під час майстер-класу відбудеться конкурсний відбір робіт-ілюстрацій для книги, що готується в друк.

14.00 (ІІ поверх)
«Як створити та розвинути свій книжковий YouTube канал» Єва Уайлд. Єва Уайлд, в свої 14 років, веде власний книжковий канал і стала популярним оглядачем книг. Вона покаже, як це робити і розкаже, що все -можливе, тільки потрібно хотіти і, звичайно, читати!

15.00 (ІІІ поверх)
«Море. Вітер. Завірюха. Три стихії Анастасії Нікуліної». Шоу-презентація трьох книг авторки.

20 жовтня:

Локація: готель «Трускавець 365», вул.Дрогобицька, 7

10.00 – 17.00
Книжковий ярмарок, фотосесії з письменниками.

12.00 – 13.00
Презентація журналу «Локальна історія». Презентує письменник, журналіст Богдан Волошин. Модерує Галина Коваль.

13.00 – 13.45
Назарій Заноз, Єва Райська: « Про малі міста в контексті літератури».

13.45 – 14.30
Назарій Вівчарик «Містичні історії, як відображення темного боку суспільства. На основі книги «Те, що серед нас».

14.30
Богдан Коломійчук. Галичина в сучасній українській літературі. Презентація нового роману «Готель «Велика Прусія»

15.30
Закриття фестивалю. Мар’яна Савка і гурт «Мар’яничі», «Говори зі мною» – пісні на вірші Мар’яни Савки та Юрка Іздрика.

На локації готель «Трускавець 365» відбуватиметься виставка «Портрет з Цікавою» від спільноти «Цікавий Трускавець» Народного дому, автором якої є фотомисткиня Ірина Бердаль-Шевчик.

Протягом трьох фестивальних днів триватиме благодійний марафон зі збору коштів на лікування відомої іконописиці та волонтерки Тетяни Думан-Скоп.