“Без мистецтва немає держави” – Роман Лещов, переможець конкурсу оперних вокалістів

Завершився ІІ Міжнародний конкурс оперних вокалістів пам’яті Мусліма Магомаєва. Впродовж трьох днів тривали конкурсні прослуховування учасників – 15 вокалістів з України та троє з-за кордону підкорювали серця професійного журі своїми чарівними голосами. В неділю, 8 грудня, на сцені ПК ім. Шевченка було оголошено імена переможців.

3 місце та грошову премію у розмірі 500 доларів США розділили між собою двоє виконавців: Андрій Майборода та Ірина Українець.

2 місце та грошову премію у розмірі 750 доларів США розділили: Айбар Хаірханов (Казахстан) та Дмитро Воронов.

1 місце та грошову премію в розмірі 1 тисячі доларів США цьогоріч виборов Роман Лещов.

“Коли я побачила оголошення про проведення такого конкурсу, я спершу не повірила, що таке взагалі можливе. Але вирішила все ж відправити свій аудіозапис на прослуховування. Тут нас надзвичайно тепло зустрічали, з шампанським, з червоною доріжкою. Я просто в захваті від цього конкурсу і буду всім рекомендувати, адже аналогів йому немає” – зізнається лауреатка ІІІ премії Ірина Українець.

Нагородження переможців та фінанльний гала-концерт були заплановані на неділю, 8 грудня. Однак, у зв’язку з оголошеним в країні трауром (після жахливої пожежі в Одесі), програму довелось змінити. Урочистості розпочались із хвилини мовчання, а впродовж концерту на екрані та вздовж сцени горіли лампадки. Концерт пройшов стримано, з мінорними нотами, під супровід симфонічного оркестру.

“Я дуже задоволений цим конкурсом. Це хороший досвід для мене. Я вперше виступав на одній сцені з українськими співаками і переконався наскільки сильні тут виконавці. Сьогодні важко висловити свої емоції, єдине, що хочу зазначити, що наш Казахський народ підтримує Україну, співчуває та сумує разом з Вами” – зазначив лауреат ІІ премії конкурсу Айбар Хаірханов.

Переможець цьогорічного конкурсу імені Мусліма Магомаєва Роман Лещов працює в Київському муніципальному театрі опери та балету для дітей та юнацтва. Зізнається, що хотів взяти участь у конкурсі ще минулого року, однак побоявся.

“В цьому році я набрався сміливості і відправив свій запис на сліпі прослуховування. У вашому місті я перший раз. І Ви знаєте, я щасливий вже від того, що побував у Трускавці, навіть, якби не став лауреатом. Понад усе мрію, щоб наша держава спонукала до розвитку класичної музики, оперного співу. Без мистецтва держави немає. Мені це дуже болить і я дуже хочу, щоб так було” – зізнається Роман Лещов.

Організаторами конкурсу оперних вокалістів пам’яті Мусліма Магомаєва є Трускавецька міська рада та Азербайджанський культурний центр пам’яті Мусліма Магомаєва (голова – народний артист України Гурбан Аббасов). Муслім Магомаєв з великою любов’ю відносився до України та української культури. Він мав в репертуарі українські пісні, які виконував на великих світових сценах. Поміж ними відомі “Дивлюсь я на небо”, “Кохана”.

Ніна Федько