Трускавецька ГГРЕС відзначила 70-ту річницю

Заходячи в бювет з мінеральними водами, достатньо натиснути кнопочку біля напису Нафтуся, Марія чи Софія і ваш куманець за кілька секунд наповниться цілющою водою. Та мало хто задумується, який шлях проходять ці води до того, як потраплять у наші поїльнички та скільки щоденної людської роботи стоїть за їх багаторічно незмінною якістю.

Саме над цим щоденно працюють співробітники ГГРЕС. Ось уже 70 років.

Цьогоріч, з нагоди 70-ої річниці ГГРЕС у Трускавці провели наукову конференцію, яка зібрала науковців, працівників та ветеранів геологічної станції, яка видобуває та реалізовує Нафтусю і води інших лікувальних джерел курорту.

На початку грудня 1949 року було створено трускавецьку гідрогеологічну режимно-експлуатаційну станцію. Структуру, яка багато років займається видобутком, дослідженням, реалізацією вод трускавецьких родовищ та утриманням в належному стані мінеральної бази курорту.

З нагоди 70-ї річниці діяльності підприємства, було організовано наукову конференцію, під час якої розповіли про діяльність ГГРЕС від часу її заснування до сьогодні, про стан гідро-мінеральної бази курорту, про наукові дослідження властивостей трускавецьких лікувальних вод та роботу над отриманням Трускавцем статусу курорту державного значення.

“Я сьогодні розповідаю про роботу, яка ведеться нашим інститутом спільно з Трускавецькою міською радою в напрямку отримання статусу державного курорту. Ми вже певний час працюємо в цьому напрямку. Пакет документів вже практично зібраний, тож можливо вже в наступному році наша робота дійде до логічного завершення” – зазначила Олена Нікіпелова, заступник директора Українського науково-дослідного інституту.

Науковці в своїх доповідях розповіли про дослідження Нафтусі, її властивостей, про лабораторні перевірки в ГГРЕС колись та сьогодні. Працівники ГГРЕС розповіли про досвід роботи на підприємстві та ту важливу роботу, без якої діяльність  курорту була б неможливою.

“У нас щоденно проводяться лабораторні дослідження води. Часом закидують начебто мінеральна база утримується в не належному стані. Це не так. Я б сказав навіть навпаки. Дослідження як проводились так і проводяться, якість щоденно контролюється, нашими працівниками щоденно ведеться робота в напрямку забезпечення роботи нашого курорту” – наголошує головний інженер ГГРЕС, а сьогодні ТОВ” Трускавецькі лікувальні води” Володимир Кісак.

Прийшли на річницю і ветерани роботи в ГГРЕС, – люди, які віддали багато років цій роботі, жили нею і яким і сьогодні небайдужа доля рідної структури та рідного курорту.

“Я як сьогодні пам’ятаю, який жорсткий відбір був в лабораторію, коли я влаштовувались лаборантом. Мені легше було хімію в інституті здати (сміється). Як чітко контролювалися всі процеси. Я пропрацювала в ГГРЕС більше 35 років, сьогодні мене запросили на цю конференцію і я дуже рада, бо досі вважаю себе частинкою ГГРЕСу” – розповідає інженер лабораторії ГГРЕС (1971-2007) Марія Кутереба.

Директору ГГРЕС, а сьогодні новоствореного ТОВ” Трускавецькі лікувальні води” Андрієві Тарнавському та працівникам підприємства, які трудились колись та працюють сьогодні вручили грамоти від Трускавецької міської ради, Українського інституту курортології та від Львівської ОДА, з рук першого заступника голови ОДА Василя Лозинського та начальника управління розвитку курортів ЛОДА Наталі Табаки.

Вітали підприємство також колеги з курортних міст Хмільника та Моршина.

Ніна Федько