Трускавець та Жешув підписали договір про партнерство

Сьогодні, 11 грудня, в музеї Михайла Біласа було підписано договір про партнерство між Трускавцем та польським містом Жешув.

Задля підписання партнерської угоди, до Трускавця прибула делегація з Жешува, очолювана заступником президента міста Станіславом Сєнько.

“Мені приємно відвідати ваше місто. Я тут уперше. Ми мали дві години вільного часу, перед підписанням договору, встигли трохи погуляти та подивитись місто. Нам сподобалось. Видно, що ваше місто розбудовується, а це свідчить про його розвиток” – зазначив під час вітальної промови Станіслав Сєнько.

Для Трускавця підписаний партнерський договір став 20-им за рахунком. Для Жешува – 15-им. До слова, Жешув станом на сьогодні має підписані партнерські договори з чотирма містами України. Це – Львів, Івано-Франківськ, Луцьк і тепер Трускавець.

У Трускавця – більшість (12) міст-побратимів – це міста Польщі.

“Нам важливо закріпити наші неформальні відносини офіційним договором, що в подальшому може трансформуватись у серйозні спільні проекти. З Польщею ми нерозривно пов’язані, у нас спільна історія. Польща була першою країною, яка визнала нашу незалежність і яка підтримує нас і тепер. До нас приїжджає щораз більше відпочивальників із Польщі і наші нові партнерські відносини поміж іншим сприятимуть тому, щоб це число ще більше зростало” – наголосив міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

Робота в напрямку підписання партнерського договору розпочалась завдяки зв’язкам Дрогобицького педагогічного та Жешівського університетів, які тісно співпрацюють поміж собою вже тривалий час.

Тому на церемонію підписання договору прибуло керівництво ДПУ – ректор Надія Скотна, проректор Валентина Бодак, доцент кафедри історії Іванна Лучаківська, які висловили радість та сподівання на плідність та результативність даної співпраці.

Також на підписання договору прибув обласний депутат Олександр Чебаненко, директор МЦ “Європейська інтеграція України” Іван Цегенько, представники місцевої влади, депутатського корпусу та ряду санаторно-курортних закладів міста.

Ніна Федько, фото – ТМР