У Трускавці дельфіни лікують атовців

Трускавецький дельфінарій “Оскар” проводить безкоштовні сеанси дельфінотерапії для атовців. В четвер, 13 лютого, відбувся вже шостий офіційний сеанс, неофіційно дельфінарій проводить таку роботу вже кілька років.

Відповідну соціальну програму реалізовують в мережі дельфінаріїв “Оскар” та “Немо”.

За словами засновника дельфінарію “Оскар” Тараса Чекурди, за останні кілька років в мережі дельфінаріїв таку реабілітацію мали змогу пройти понад три тисячі атовців. У Трускавецькому “Оскарі” плавати з дельфінами мають змогу як місцеві атовці з Трускавця, Дрогобича, Борислава, Стебника, так і ті, хто приїжджає сюди на відпочинок.

“Ми пішли назустріч і самі в дечому проявили ініціативу. Це мала б бути державна програма. Але наразі це виключно ініціатива бізнесу. Ми надаємо ці послуги безкоштовно для наших воїнів. Люди говорять різне. Але варто просто поспілкуватись з тими, хто це вже спробував. Хтось почав спати нормально, хтось поборов депресію, – і все це завдяки спілкуванню з дельфінами” – розповідає Тарас Чекурда.

Дельфінотерапія проводиться двічі в тиждень, для груп по 6 чоловік. Впродовж десяти хвилин відбувається коротке навчання, – атовців ознайомлюють з нюансами процедури та правильним “спілкуванням” з дельфінами у воді. Згодом упродовж 20-30 хвилин відбувається сам процес дельфінотерапії.

У воді, поруч з милими та добрими створіннями, відбуваються незвичні перетворення. З грізних та безстрашних, обличчя воїнів починають випромінювати ледь не дитячі емоції. Кажуть, передати словами те, що відбувається всередині, неможливо.

“Це перший сеанс. Я не можу передати свої емоції. Відчуваю просто ангельську насолоду. Кажуть, що коні – це ангели на землі. Але ось ангели – дельфіни. Це нереальні відчуття” – зізнається один із атовців.

Перебуваючи в воді, атовці мають змогу пропливти кілька кругів у басейні, разом з дельфінами, також відбувається сонорування – один з головних процесів в дельфінотерапії.

“Дельфіни мають сонар в лобовій частині голови, він видає постійно ультразвукові сигнали, які впливають на нервову систему та головний мозок людини, розблоковуючи заблоковані частини нашого мозку. Ця процедура вважається найважливішою під час дельфінотерапії” – розповідає спеціаліст з дельфінотерапії Олександр Пономаренко.

Для помітного ефекту достатньо часом одного сеансу дельфінотерапії. Позитивні зрушення в собі відчули атовці, які хоча б раз поплавали з дельфінами.

“Саме після дельфінотерапії я почав нормально спати. Хоч до того, після подій на сході, я мав порушення сну. Знаєте, назвати їх тваринами просто не повертається язик. Це чудові істоти, може навіть розумніші за людей. Після дельфінотерапії ти відчуваєш спокій і полегшення, приходить розуміння того, що більшість проблем, які здавались такими складними, можна вирішити. Приходить емоційне, психологічне розслаблення. І з ким би я не спілкувався із хлопців, усі відзначали позитивний ефект” – наголошує атовець, представник інформагенства Міністерства оборони України Тарас Грень.

У четвер, 13 лютого, відбувся вже шостий офіційний сеанс дельфінотерапії в дельфінарії “Оскар”.

Місцеві організації, що об’єднують атовців регіону прибули до трускавецького дельфінарію, щоб висловити подяку керівництву “Оскара”. Від трускавецьких атовців її вручив керівник ГО “Ветеранів війни м. Трускавець Ковчег” Василь Шимко. Від бориславських – керівник ГО “Спілка воїнів АТО м. Борислав” Ігор Саган. Від дрогобицьких – кіборг Микола Шніцер.

“Зараз близько тридцяти людей проходять у нас сеанси дельфінотерапії. Але ми цим займаємось вже з 2016 року. До нас звертались і приходили на реабілітацію і раніше – самі атовці, сім’ї атовців, їхні діти, діти загиблих воїнів. Ми з радістю долучаємось до підтримки таких соціальних проектів та допомагаємо своїми силами усім, хто цього потребує” – зазначає директор трускавецького дельфінарію “Оскар” Костянтин Генов.

Ніна Федько