6 річниця: Україна вшановує пам’ять героїв Небесної Сотні

20 лютого Україна вшановує день пам’ять жертв Революції Гідності, – Небесну сотню людей, які першими поклали своє життя під час доленосних подій, що мали місце в Києві 18-20 лютого 2014 року.

«Революція 2013–2014 років відбулася ціною понад ста життів. Небесна сотня стала прикладом самопожертви в ім’я вищих ідеалів, одним із яких була гідність. Майдан перестав бути назвою місцевості. Він став символ Свободи. Саме тому Революцію Гідності, як і протестний рух 2004 року, і Революцію на граніті, можна вважати продовженням Української революції та визвольних змагань часів Другої світової війни», – йдеться в повідомленні Українського інституту національної пам’яті.

У період з 18 до 20 лютого 2014 року в центрі Києва загинули понад сто людей, найбільше з них – саме 20 лютого. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати «Небесною сотнею».

В ці дні українці згадують жертв розстрілів на Майдані. Заходи вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні проходять в усіх містах країни. У Трускавці відбулась панахида та покладання квітав до меморіалу загиблих майданівців.

Вшанувати пам’ять героїв Революції Гідності можна буде і в неділю, 23 лютого. У музеї історії міста о 15.00 проходитиме зустріч з родиною Героя Небесної Сотні Романа Гурика.

Ніна Федько