Відбулось представлення нового голови Дрогобицької РДА

3 березня в приміщенні районного народного дому відбулось представлення нового голови Дрогобицької райдержадміністрації. Ним став 37-річний методист народного дому, депутат районної ради, Омелян Стасула.

Дрогобицька РДА більше дев’яти місяців залишалась без очільника. Функції голови в цей час виконував перший заступник Руслан Щерба. Тривалий час в районі обговорювали прізвища можливих кандидатів на цю посаду, однак указ президента щодо призначення нового очільника Дрогобиччини було підписано лише кілька днів тому.

Омелян Стасула працював методистом районного народного дому та був депутатом районної ради. Раніше притягувався до адміністративної відповідальності, за порушення антикорупційного законодавства в частині подання декларації про доходи. Сьогодні новопризначений голова РДА прокоментував це так:

“Насправді ніякого корупційного правопорушення мною здійснено не було. Я, як депутат районної ради, мав оприлюднити декларацію про доходи. Але через те, що в мене тимчасово не працював електронний ключ, моя декларація була оприлюднена на день пізніше. За це слідувала адміністративна відповідальність, я сплатив штраф, от і все” – зазначив Омелян Стасула.

Новопризначений очільник РДА виступив перед присутніми з промовою. І хоч в його офіційній доповіді чулось багато “Я”, та керівник адміністрації обіцяв чути людей та працювати на благо району.

На представлення голова РДА прибув заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод, очільники міст та сіл району. Депутати районної ради бажали новопризначеному голові здоров’я, витримки та розумних рішень. Були й конкретні питання, що стосувались проблем в освіті та господарській сфері району. Однак новий голова зізнався, що даними з цих сфер ще не володіє, тому мусить ознайомитись та вивчити ці питання.

“Тривалий час людиною, яка з’єднувала РДА з атовцями нашого району, був Руслан Щерба (заступник голови РДА та досі в.о. голови РДА). Це людина, яку ми всі дуже шануємо та поважаємо. Ми не можемо оцінювати нового голову, так як він лише приступає до роботи, але хотілось би попросити, аби Руслан Щерба залишився на своїй посаді. Тільки в такому випадку, ми, атовці, бачимо можливою подальшу комунікацію з владою району” – наголосив атовець Леонід Федевич.

Чи стане це можливим – буде відомо вже скоро. Однак в особистому коментарі Омелян Стасула зазначив, що перші кадрові призначення планує зробити вже найближчим часом. Зокрема це стосується і посад заступників.

“Я йшов на цю посаду не один, а з командою. Тому є люди, які вже зараз готові приступати разом зі мною до роботи” – зазначив посадовець.

Виступив перед присутніми і голова районної ради Михайло Сікора. Нового очільника РДА він привітав, однак з доповіді було видно, що захоплення від нових кадрових призначень відчуває мало. Керівник райради дозволив собі кілька делікатних “шпильок” в адресу новопризначеного керівника РДА та кілька неделікатних в адресу опозиційних депутатів. Для залу позаяк це виглядало черговим шоу, над яким усі лиш посміялись.

“Я хочу побажати одного, щоб ви прислухались до правильних порад. Бо шептунів зараз буде дуже багато, а добрих порадників мало. Я щиро бажаю, щоб було єднання між двома поверхами (районною радою і районною адміністрацією), щоб була співпраця і були результати роботи” – побажав новопризначеному голові РДА депутат районної ради Микола Мандзяк.

Чи буде ця співпраця, а чи між керівниками ради та адміністрації знову розгоряться баталії, поки прогнозувати важко.

До слова, керівник голови РДА призначається указом президента України. На Дрогобиччині голови РДА змінювались часто. Востаннє цю посаду обіймав Андрій Шевкенич з серпня 2018 до початку літа 2019 року. Відтоді Дрогобицька РДА залишалась без очільника.

Ніна Федько