В Україні ввели тритижневий карантин

З четверга, 12 березня, в Україні розпочався карантин, введений урядом задля попередження поширення коронавірусу і викликаного ним захворювання COVID-19.

В Україні на сьогодні зареєстровано лише один підтверджений офіційно випадок інфікування людини коронавірусом. Щоб уникнути подальшої хвилі заражень, Кабмін ухвалив:

  • На три тижні ввести карантин у всіх навчальних закладах
  • Обмежити проведення масових заходів за участю 200 і більше осіб, крім заходів державної необхідності (засідання Верховної Ради будуть проводитися). Можливе проведення спортивних заходів з вирішення міжнародних організацій та без глядачів.
  • Тимчасово зупинити авіасполучення з Італією
  • Обмежити кількість пунктів пропуску на кордоні України: працюватимуть 49 з 219, 170 пунктів пропуску закривають з 12 березня.
  • Заборонити експорт товарів протиепідемічного призначення до 1 червня.

Додаткові заходи ввели і в Києві. У столиці з 12 березня на три тижні закриють дитячі садки, мають призупинити роботу театри, кінотеатри, музеї, розважальні центри та розважальні зони в шопінг-молах.

Рішенню уряду послідували рішення місцевих рад. Зокрема сьогодні у Трускавці відбулось засідання комісії ТЕБ та НС, рішення якої є аналогічним – тимчасово призупинити роботу навчальних закладів міста. Карантин триватиме три тижні.

Тим часом людей закликають не панікувати і пам’ятати про базові заходи профілактики. Необхідно часто мити руки, пити достатньо води та уникати місць масового скупчення людей.